У Інженерному навчально-науковому інституті ім. Ю.М. Потебні відбулась Міжнародна науково-практична конференція

Науковці, аспіранти та магістранти кафедри ІЕПФ знов у вирі міжнародної академічної співпраці

Третього та четвертого листопада в Інженерному навчально-науковому інституті ім. Ю.М. Потебні Запорізького національного університету відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Перспективи сталого розвитку в умовах глобалізації в економічному, управлінському та інженерному аспектах», головою організаційного комітету якої виступив ректор ЗНУ Микола Фролов.

Співорганізаторами заходу стали: МОН України; Міністерство внутрішніх справ; Запорізький науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України; Національний університет «Києво-Могилянська академія»; Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара; Університет митної справи та фінансів (м. Дніпро); Полтавський державний аграрний університет; Хмельницький університет управління та права імені Леоніда Юзькова; Технічний університет Молдови (м. Кишинів); Маріямпольський університет прикладних наук (Литва); Університет Александраса Стульгінскіса та Університет Вітаутаса Великого (м. Каунас, Литва); Університет Ромериса (Литва); Інститут розвитку міжнародної співпраці, Вища школа управління охороною праці в Катовіцах, Ченстоховський технологічний університет, Гуманітарно-Природничий університет ім. Яна Длугоша в Ченстохові (Республіка Польща).

Незважаючи на те, що конференція відбулась у оnline-форматі, організаторам вдалося створити по-справжньому теплу, затишну та дружню атмосферу. Учасників заходу привітали заступники голови оргкомітету: проректор з наукової роботи ЗНУ Геннадій Васильчук; директорка ІННІ ім. Ю.М. Потебні ЗНУ Наталя Метеленко; завідувачка кафедри обліку, аналізу, оподаткування та аудиту ІННІ ім. Ю.М. Потебні ЗНУ Тетяна Меліхова. А також голова ГО «Товариство Польської Культури ім. св. Іоанна Павла ІІ» Ірина Штирова; заступниця директора Запорізького НДЕКЦ МВС Наталія Корнеєва; проректор з наукової роботи Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова Алла Івановська; декан факультету економіки, бізнесу та міжнародних відносин Університету митної справи та фінансів (м. Дніпро) Вікторія Даценко; завідувач відділу товарознавчих, гемологічних, економічних, будівельних, земельних досліджень та оціночної діяльності Запорізького НДЕКЦ МВС Ольга Шушко; професор кафедри менеджменту, фінансів, банківської справи та страхування Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова Віктор Синчак.

Вітаючи присутніх, Геннадій Васильчук зазначив, що «за часів війни такі зустрічі надихають на нові звершення, нові знайомства та обмін інформацією, якої ми потребуємо. Адже відірваність, спочатку через ковід, а потім, через війну, розірваність академічних кіл деякою мірою заважала нам жити ритмічно, так, як ми з вами звикли. Але ми знаходимо в собі сили, зустрічатися, проводити такі конференції». Наприкінці промови Геннадій Миколайович привітав всіх учасників та побажав плідної співпраці й «проводити в життя те, в чому в нас є найбільше покликання».

Тепло привітала учасників і директорка ІННІ Наталя Метеленко. Вона висловила гостям величезну подяку за підтримку інституту «у нашій ініціативі щодо проведення міжнародного заходу, який відбувається у вкрай тяжких умовах. Але нас не зламати! Ми міцно тримаємось, тому що наша команда освітян, науковців, партнерів-практиків, державних службовців є потужним двигуном, що рухає вперед, до перемоги». Наталя Георгіївна побажала всім учасникам конференції плідної співпраці.

Завершуючи звернення, директорка інституту представила учасникам наступницю Ганни Макушинської (ініціатора і засновника міжнародних проєктів Інженерного навчально-наукового інституту з Республікою Польща) Ірину Штирову.

«Перш за все, – зазначила пані Ірина, – хочу подякувати організаторам конференції і особисто Наталі Георгіївні за запрошення та надану можливість виступити на такому масштабному міжнародному заході в Інженерному навчально-науковому інституті ім. Ю.М. Потебні, з яким ми співпрацюємо вже сім років поспіль, спочатку зі ЗДІА, а потім з інститутом у складі Запорізького національного університету». Ірина Штирова підкреслила, що в умовах війни «наші польські колеги: освітяни, науковці, керівництво Республіки Польща і вся європейська демократична спільнота підтримують нас, тому продовжуємо плідну співпрацю з нашими польськими партнерами на засадах миру та добросусідства», та наголосила, що саме цього року до лав польського студентства за програмою «2D ‒ Подвійний диплом» у Вищій школі управління охороною праці в місті Катовіце (WSZOP) приєдналися майже 80 магістрів кафедри інформаційної економіки, підприємництва та фінансів освітньо-професійних програм «Інформаційна економіка», «Управління державними та місцевими фінансами», «Облік, аналіз, контроль в управлінні підприємством», «Управління фінансами підприємницьких структур», «Економіка підприємства та управління бізнесом», які протягом наступних півтора років, паралельно навчаючись у магістратурі ІННІ ім. Ю.М. Потебні ЗНУ, опановуватимуть під керівництвом наших польських колег спеціальності «Управління проєктами», «Стратегічне управління підприємством» та «Управління в логістиці» та після успішного складання підсумкового екзамену отримають магістерський диплом європейського зразка ‒ дуже корисне й цінне доповнення до національного диплому магістра за основною спеціальністю.

Робота Міжнародної науково-практичної конференції «Перспективи сталого розвитку в умовах глобалізації в економічному, управлінському та інженерному аспектах» відбувалася за такими напрямами: «Сучасний розвиток економіки, організації та управління підприємствами»; «Практичні засади розвитку менеджменту»; «Теоретичні та практичні засади розвитку бухгалтерського обліку, аналізу та аудиту»; «Математичні методи, моделі та інформаційні технології в сучасній економіці»; «Сучасні напрямки розвитку інженерії, науки та техніки»; «Сучасні напрямки розвитку банківської справи. Гроші, фінанси і кредит»; «Напрямки оптимізації податкової системи. Бюджетна система»; «Правознавство»; «Сучасна експертиза: економічна, юридична, будівельна, технічна». Її учасниками стали майже 160 науковців.

Під час секційних засідань своїми дослідженнями ділилися як відомі науковці, так і молоді вчені. Зокрема, завідувачка кафедри менеджменту організацій та управління проєктами Валентина Воронкова представила доповідь, присвячену цифровізації як нової парадигмі, яку співробітники кафедри впроваджують в усі дисципліни.

А доцент кафедри електроніки, інформаційних систем та програмного забезпечення Геннадій Коломоєць презентував результати дуже цікавого дослідження зі застосування Selenium IDE для автоматизації тестування веб-застосунків.

Активними учасниками конференції стали й молоді науковці: студенти, магістранти та аспіранти. Так, студенти Інституту психології і підприємництва (смт. Козин, Київська обл.) представили «SWOT-аналіз управлінського контролю» (Олександр Крайній), «Аналіз фінансового стану ТОВ «”Нова Пошта”» (Сергій Андрейченко) та «Державний кредит у фінансовій діяльності держави» (Карина Куцепалова).

Підводячи підсумки конференції, її модерторка Тетяна Меліхова зазначила, що «у виступах ми почули багато цікавих, креативних пропозицій щодо здійснення експертиз від фахівців з різних сфер діяльності. Дякую за співпрацю, за можливість спілкування з професіоналами та за той неоцінений досвід, який набувається під час зустрічей науковців, освітян, студентства та практиків. Хочу зазначити, питання, які сьогодні досліджувалися, є вкрай актуальними та цікавими, та такими, що потребують подальшого дослідження та опрацювання. Тож, запрошуємо до майбутньої співпраці».