Кафедра ІЕПФ ІННІ ім. Ю.М. Потебні ЗНУ презентує пілотний проєкт поетапного провадження дуальної освіти

Постійне покращення освітнього процесу є невід’ємною складовою роботи викладачів кафедр Інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні ЗНУ. Навіть війна не змогла стати цьому на заваді. І нині колектив кафедри інформаційної економіки, підприємництва та фінансів активно втілює в життя таку інноваційну технологію, як дуальна освіта. Адже саме вона допомагає студентам здобути практичних професійних навичок ще під час навчання та більш впевнено почувати себе на своєму першому робочому місці.

Нещодавно викладачами кафедри було проведено зустріч, присвячену цьому питанню. Учасниками заходу стали автор ідеї і керівник пілотного проєкту В’ячеслав Глущевський; координатор дуального навчання від стейкхолдера-партнера, виконавчий директор компанії «Фрешкод» Сергій Ільченко; директорка ІННІ Наталя Метеленко; в.о. завідувача кафедри інформаційної економіки, підприємництва та фінансів Олександр Шапуров, а також викладачі та студенти кафедри.

Відкриваючи захід, Наталя Георгіївна підкреслила, що адміністрація ІННІ повністю підтримує ініціативу кафедри щодо реалізації «проєкту провадження освітнього процесу в форматі дуальної освіти. Проєкт стартує цього року, а в якості експериментального майданчика було обрано магістерську освітню програму «Інформаційна економіка». Ми вдячні нашому партнеру-стейкхолдеру компанії «Фрешкод», який спільно з проєктною командою кафедри відпрацьовуватимуть організаційну модель дуальної освіти».

Наталя Метеленко запросила всіх охочих магістрів-першокурсників освітньої програми «Інформаційна економіка» звернутися до В’ячеслава Валентиновича, щоб стати учасниками пілотного проєкту.

Директорка привернула увагу молоді на важливість свідомого вибору дисциплін із запропонованого переліку та зазначила, що сьогоднішня зустріч допоможе зробити правильний для них вибір. «У подальшому ми прагнемо поширити цей досвід і на інші освітні програми кафедри, – зазначила Наталя Георгіївна, – тож бакалаврам і магістрам, що навчаються за іншими ОП, теж стане в нагоді ця інформація. Наша спільна мета – усіляко сприяти підвищенню якості освітніх послуг за рахунок практико-зорієнтованості та зміцненню конкурентоспроможності наших випускників на ринку праці».

До учасників заходу звернувся й ініціатор проєкту, В’ячеслав Глущевський, який зазначив, що впровадженню ідеї в життя передувала значна робота, що розпочалася ще півтора-два роки тому. Сьогодні зростає необхідність у збільшенні орієнтації дисциплін на практичну підготовку студентів. «Йдеться не тільки про виробничі практики, а й дуальну освіту: паралельне навчання теоретичним дисциплінам в університеті та опанування практичними навичками на робочих місцях у фірмах-партнерах». В’ячеслав Валентинович звернув увагу на суттєву різницю в реалізації цього проєкту для студентів економіко-управлінських спеціальностей та технічних, тож цей проєкт є новаторським для ІННІ.

Виконавчий директор ІТ-компанії «Фрешкод» Сергій Ільченко, до речі, випускник цієї ж кафедри, розповів молоді, чому вирішив приєднатися до цього проєкту. «Три-чотири роки тому, – говорить Сергій Володимирович, – ми створили комерційний центр навчання з розробленими нами програмами, виходячи з потреб ринку. Ці програми ми постійно корегуємо відповідно до зміни запитів». І сьогодні, в умовах війни, цей процес не зупинився, а наші студенти зможуть набувати нових знань та практичних навичок на базі підприємства-партнера.

Проєкт стартував, і ми бажаємо всім його учасникам отримати саме те, про що вони мріють: студентам – стати справжніми фахівцями, викладачам – щоб результати надихнули на нові звершення, а роботодавцям – отримати саме таких працівників, на яких вони чекають.

Фотозвіт з презентації проєкту впровадження дуальної освіти