Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: випускниця історичного факультету та Інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні Світлана Горідько

Про героїню цієї історії успіхів випускників ЗНУ насправді можна сказати, «талановита людина – талановита в усьому». Свою першу освіту Світлана Горідько отримала на історичному факультеті Запорізького національного університету, а сьогодні вона ще й випускниця спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» Інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні ЗНУ. Та це лише один бік її життя. Світлана Василівна – художниця, жінка із «золотими руками», яка створює дивовижні речі, здатні перетворити звичайну квартиру в затишну казкову оселю. І це далеко не все, що можна сказати про цю людину. Пані Світлана – чудова мати і дружина і, до того ж, людина, яка з успіхом поєднує турботу про родину, чисельні захоплення та улюблену роботу.

- Пані Світлано, розкажіть, будь ласка, чому вирішили отримати другу освіту і як обирали місце навчання.

Після закінчення вишу працювала тільки на АТ «Мотор Січ» інженером, потім інженером ІІ категорії, і нарешті начальником бюро відділу прогнозування та фінансового моніторингу цього ж підприємства. Коли я посіла посаду начальника бюро відділу прогнозування та фінансового моніторингу АТ «Мотор Січ», виникла потреба отримати економічну освіту. Як обирала ЗВО? Все просто, я дуже консервативна людина, тому вибір закладу освіти був не складним. Пішла туди, де раніше навчалася, а отримати другу освіту саме в Інженерному навчально-науковому інституті мені порадила подруга. Перед тим, як вступати, хотіла як найбільше дізнатися про свою майбутню спеціальність, навіть зустрічалася з директоркою інституту Наталією Георгіївною Метеленко, яка викладає на спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування». Вона мені дуже сподобалася, і я вирішила, що навчатимуся в магістратурі саме за цією спеціальністю за освітньою програмою «Управління фінансами підприємницьких структур». Під час зустрічі Наталя Георгіївна розповіла мені про можливість отримати освіту за програмою «Два дипломи», тобто одночасно в ЗНУ та у Вищій школі управління охороною праці в Катовіце, це Республіка Польща. Мене захопила ця пропозиція, і я погодилася.

- Які викладачі Вам найбільше запам’яталися з навчання в ІННІ ім. Ю.М. Потебні і чим саме?
- Хотіла б висловити подяку чудовій людині - Ірині Вадимівні Силіній, у таких викладачів як вона вчилася б і вчилася б. Ірина Вадимівна викладала дуже цікаво і так, що відразу було все зрозуміло, навіть не потрібно було ставити питання, щоб щось уточнити. А її людяність, небайдуже ставлення до студентських проблем зігріває серця. Вдячна я й професору Олександру Олександровичу Шапурову за його ставлення до нас, за цікаві заняття, під час яких він не лише надавав обов’язковий матеріал, а й розповідав щось поза межами програми, розширюючи наш кругозір. Хочеться пригадати і Єлизавету Юріївну Ткаченко та Вікторію Володимирівну Фатюху, які дуже просто викладали непрості речі. Єлизавета Юріївна – розширила мої економічні знання, навіть з тих областей, які ми не вивчали у рамках її курсу, а Вікторія Володимирівна, навчила тих, у кого, як у мене, не було базової економічної освіти, читати банківський баланс і завдяки цьому розуміти, чи варто вкладати кошти в той чи інший банк, тобто дала знання, які необхідні будь-якій людині. Запам’яталась і Алла Олександрівна Попова, яка навчила нас відстоювати свої права, як платників податків.

- А як відбувалися Ваші заняття за програмою подвійного диплому? Ви займалися дистанційно чи їздили до Польщі?
- Через карантин та війну, заняття відбуваються online, проте навіть такі пари мені дуже сподобалися. Найбільшу увагу приділяли маркетингу, а це безпосередньо те, чим я займаюся на підприємстві. Особливо сподобався предмет «Новітні технології», де пан Михаїл Куча розповідав, як у сучасному світі потрібно вести торгівлю, як спілкуватися з клієнтом, які існують технології, щоб покупець не пішов до іншого продавця, а придбав саме в тебе. Тобто було дуже цікаво! Запам’яталася й дисципліна, присвячена аспектам культурології, де нам розповідали, навіщо потрібно вивчати ринок іншої країни, на які культурологічні аспекти варто звернути особливу увагу. Зокрема, можна привести на продаж у Японію кофе, а його ніхто не купить, бо всі там споживають лише чай. Дуже цікаве і ставлення до бізнес-партнерів у Японії. В нас не прийнято дарувати діловим партнерам дарунки, а якщо цього не зробити в Японії, то в партнерів складатиметься враження, що ти ставишся не серйозно до співпраці чи взагалі не хочеш з ними співпрацювати.

- А як щодо мовного бар’єру, адже навчання відбувалося польською мовою? - Ми готувалися до цього і практично все розуміли. Але якщо чогось не розуміли, то завжди могли попросити сказати теж саме іншими словами. А взагалі хочу подякувати за нашу базову підготовку, за отриманий багаж знань викладачці курсів Ірині Штировій. Вона дуже гарна людина і хороша викладачка. Пані Ірина дуже за нас турбувалася і, щоб покращити наші знання, давала чимало додаткового матеріалу. Щоб спростити сприйняття граматики, вона на наше прохання шукала і давала матеріал у вигляді таблиць, яскравих зображень. Та пані Ірина не лише викладала нам польську мову, вона знайомила нас із історією та культурою Польщі, її святами та звичаями. - Які враження лишилися від програми «2-Дипломи»? - Дуже сподобалося! Особливо ставлення до нас адміністрації та викладачів польського вишу. Так сталося, що ми мали розпочати навчання як раз тоді, коли почалася війна. Тож початок занять було перенесено, проте, щоб підтримати нас була, організована зустріч з психологом, а ще додаткові двотижневі безкоштовні курси з вивчення польської мови, де нам викладала пані Біата Чеслик. Це було дуже доречно, адже тут курси припинилися, а там ми змогли продовжити навчання. Коли ти спілкуєшся з носієм мови, це дуже допомагає, ти починаєш розмовляти і мислити без проблем, тож завдяки пані Біаті ми змогли майже без проблем спілкуватися з викладачами під час сесії. - Які Ваші захоплення? Як Ви проводите свій вільний час?

- В мене дуже багато захоплень, тільки вільного часу не вистачає.
(Посміхається). Більш за все полюбляю займатися живописом, в’яжу спицями або крючком, вишиваю, а ще шию (це одне з основних моїх захоплень) як одяг, так і різні дрібниці. Бажання створювати гарний одяг з’явилося ще в дитинстві, я тоді завжди щось шила та в’язала для ляльок. У дорослому віці це захоплення стало мені в нагоді, адже допомагає завжди гарно виглядати та мати такі речі, яких ні в кого не має. Буває, подивлюся показ мод якогось відомого бренду, а потім створю й собі щось подібне. А ще, останнім часом намагаюся вивчати іноземні мови: польську та іспанську.

- Що б Ви хотіли побажати сьогоднішнім студентам?
- Хотілося б, щоб вони опинилися в аудиторіях, мали змогу живого спілкування один з одним та з викладачами. Щоб в них було цікаве студентське життя, яке минає дуже швидко, а спогади і дружба лишаються на все