Міжнародна науково – практична конференція «Цифрова трансформація соціо – економічних, управлінських та освітянських систем сучасного суспільства»

В Інженерному навчально-науковому інституті ім. Ю.М. Потебні ЗНУ відбулась Міжнародна науково-практична конференція «Цифрова трансформація соціо-економічних, управлінських та освітянських систем сучасного суспільства» під головуванням завідувачки кафедри менеджменту організацій та управління проєктами Валентини Воронкової. Серед партнерів та співорганізаторів заходу були Український державний університет ім. Михайла Драгоманова (Київ); Дніпропетровський університет внутрішніх справ; Житомирський держаний університет імені Івана Франка; Маріямпольський університет прикладних наук (Литва); Вища Школа Управління Охороною Праці у Катовіцах, Ченстоховський Технологічний Університет, Гуманітарно-Природничий Університет ім. Яна Длугоша в Ченстохово (Республіка Польща).

Відкриваючи пленарне засідання, професорка Валентина Воронкова відмітила, що цей захід присвячено цифровізації освіти, науки, економіки, управління, туризму. «Ми вважаємо, - зазначила Валентина Григорівна, - що цифровізація – це головний тренд Четвертої промислової революції, розвиваємо цифрову науку, а також цифрові компетентності фахівців управлінських, економічних, інженерних наук». Новим трендом конференції стала секція «Технології цифровізації як чинник розвитку освітньо-професійних та освітньо-наукових програм підготовки бакалаврів, магістрів та аспірантів в Інженерному навчально-науковому інституті ім. Ю.М. Потебні Запорізького національного університету», яку ініціювала директорка Наталя Метеленко як гарант освітньо-наукової програми 073 «Менеджмент». Новаторською стала й секція «Цифрові технології та цифрові компетентності у сфері туризму», яку ініціювала доктор PhD з менеджменту, професорка Регіна Андрюкайтене.

Незважаючи на воєнні дії, наука не зупинялася ні на хвилину, і прикладом цього є проведення цієї конференції. Саме своїми науковими досягненнями ми укріплюємо фундамент нашої держави, прискорюємо день перемоги, допомагаємо нашій рідній України досягти перемоги, стати цифровою державою. З вітальним словом до учасників конференції звернулася директорка ІННІ Наталя Метеленко, яка взяла на себе відповідальність зробити Інженерний навчально-науковий інститут ім. Ю.М. Потебні дійсно науковим. Прикладом є наші спільні наукові монографії, журнал «HUMANITIES STUDIES», яким ми пишаємось. З 2019 року індекс виріс до 15 і маємо 500 цитувань, розширені географічні межі, він став дійсно міжнародним. Ми розвиваємо дуальну освіту, розширюємо міжнародне співробітництво, молоду науку, є перемоги й у науковій сфері. Під час виступу Наталя Георгіївна побажала учасникам змістовних і результативних дискусій, інтелектуальних звершень, гарної комунікації та енергетики, всім мирного неба та мирної праці, а Україні – перемоги.

На конференції з вітальними словами та доповідями виступали професор кафедри соціології ЗНУ Максим Лепський; декан економічного факультету Алла Череп. Її доповідь «Національна безпека України – основа розвитку суспільства» викликала неабиякий інтерес, адже сприяє створенню конкурентоспроможної, соціально-орієнтованої ринкової економіки та забезпеченню постійного зростання рівня життя й добробуту населення, збереженню та зміцненню науково-технологічного потенціалу, утвердженню інноваційної моделі розвитку, забезпеченню екологічно та техногенно-безпечних умов життєдіяльності громадян і суспільства, розвитку духовності, моральних засад, інтелектуального потенціалу українського народу.

На пленарному засіданні конференції виступала й професорка кафедри менеджменту організацій та управління проєктами ІННІ ім. Ю.М.Потебні ЗНУ Марина Ажажа. Вона підкреслила: «Ми всі належимо до різних наукових напрямів, але нас об’єднує філософія, економіка, менеджмент, публічне управління та адміністрування. А проведення конференції є потужним заходом на шляху розбудови України, що заряджає нас державним оптимізмом та вірою у перемогу ЗСУ». Вагомим було привітання стейкхолдера Оксани Бугайчук, голови екзаменаційної комісії спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування», депутатки Запорізької обласної ради. Вона розповіла про волонтерську діяльність, яку здійснює разом зі своїм колективом, допомагаючи воїнам ЗСУ.

З вітальним словом виступила й, завідувачка кафедри бізнесу та економіки Маряямпольського університету прикладних наук, лекторка Литовського університету спорту Регіна Андрюкайтене. З перших днів війни вона разом зі своїм керівництвом запропонувала нам підтримку. Пані Регіна зазначила, що вони вражені нашим національним духом, в основі якого дух Хортиці, Козацтва, першої Конституції Пилипа Орлика, свободи, яке уособлює місто Запоріжжя.

Підводячи підсумки, учасники конференції зазначили, що цифрова трансформація освіти і науки націлена на підвищення вимог до інформаційно-цифрової компетентності педагогів. Використання цифрових технологій та технологій дистанційного навчання в освітньому процесі, розробки навчальних програм з цифрових компетенцій сприяють розбудові інклюзивного освітнього середовища за допомогою цифрових технологій в умовах дистанційного та змішаного навчання. Нас усіх – учасників конференції об’єднала любов до філософії, економіки, менеджменту, публічного управління та адміністрування, що складає наукову парадигму цифровізації ЗНУ. Докторка філософських наук, професорка, завідувачка кафедри менеджменту організацій та управління проєктами Валентина Воронкова