І неважливо, стресова ситуація виникла внаслідок війни чи особистого нещастя, впоратися із нею непросто. Проте можливо! Саме тому, як це зробити, і було присвячено зустріч, що відбулася у відкритому Інженерному медіа-просторі розвитку Інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні з практичним психологом відділу виховної роботи Іриною Марті. Учасниками її стали здобувачі, серед яких були Кіра Єфіменко, Леонід Вітценко, Анастасія Резуненко, Марія Огреніч, Іван Халілеєв, Нікіта Лавров, Ганна Шевченко, Богдан Ободовський, Вероніка Кушаніна, Єгор Мартинов, Марта Сидоренко, Вікторія Колесник, Ліза Приймаченко, Георгій Бондаренко. А також спеціалістка з розвитку організації і волонтерства Дніпровської районної організації Українського Червоного Хреста Вікторія Осипенко та волонтерка, студентка ІННІ Лілія Власова.

Передусім, Ірина Марті запропонувала здобувачам окреслити, яка на їх думку подія може травмувати. А потім психолог розповіла, що робити, якщо таке сталося з ними чи з близькими їм людьми. В такому випадку слід враховувати, що людині може знадобитися час «щоб прийняти те, що трапилося та навчитися жити з цим». Спокійно сприймати те, що сталося, відразу неможливо, проте варто спробувати повернутися до звичного життя поступово. «Дуже важливо, – зазначила психолог, – щоб людина не лишалася на самоті зі своєю проблемою. Звернення за підтримкою до друзів, родини чи інших людей, яким вона довіряє, допоможе легше впоратися з подією».

Окрему увагу Ірина Марті звернула на вплив певних тригерів на постраждалу людину. «Завдяки ним можуть виникнути спогади про стресову ситуацію, й людина може пережити подію так, ніби та повторюється». У такому випадку психолог радить робити все можливе, щоб «уникати спогадів, думок, почуттів, речей, людей і місць, пов’язаних з пережитим». Не менш цікавою була й друга частина, адже під час неї Ірина Марті порадила молоді декілька вправ, які можуть допомогти покращити свій стан після виникнення стресової ситуації. Зокрема, потрібно завжди мати при собі воду, адже кілька ковтків допоможуть організму зрозуміти, що з ним усе гаразд. Дуже важливо і правильно дихати. Глибокі та ритмічні подихи зменшують наслідки від викиду адреналіну.






Попередній
Наступна
Під керівництвом психолога студенти навчилися ще двом корисним вправам. Щоб усвідомити, що людина контролює своє тіло, молодь у зручній позі спочатку поступово від ніг до голови напружувала його, а потім у зворотному порядку розслабляла. Спробували здобувачі і запропоновану Іриною Марті технологію «Я тут і зараз», яка дозволяє, фіксуючи все, що оточує постраждалу людину, повернути її до реальності та зменшити негативний вплив стресової події. Наприкінці зустрічі Ірина Марті обговорила зі студентами непрості ситуації, з якими вони стикнулися чи можуть стикнутися в повсякденному житті й, тим паче, під час війни та у повоєнний період, і нагадала, як саме можна звернутися до неї по допомогу.
