Метеленко Наталя Георгіївна

Науковий ступінь: доктор економічних наук

Вчене звання: професор

Сфери наукових інтересів:

  • врегулювання міжбюджетних відносин;
  • удосконалення фінансово-бюджетної політики;
  • удосконалення Податкового та Бюджетного Кодексів;
  • теорія і практика управління фінансово-економічною безпекою;
  • теоретичні та методичні підходи до формування екологічної політики регіону в умовах децентралізації влади.

Вища освіта:

  • Диплом спеціаліста: Запорізький індустріальний інститут, 1988 р., спеціальність «Металургія кольорових металів», кваліфікація «Інженер металург».
  • Диплом спеціаліста: Запорізький інститут економіки та інформаційних технологій, 1997 р., спеціальність «Фінанси і кредит», кваліфікація «Економіст».
  • Диплом магістра: Запорізький інститут економіки та інформаційних технологій, 2006, р. спеціальність «Економіка підприємства», кваліфікація «Магістр з економіки підприємства».
  • Диплом магістра: Запорізький національний університет, 2020 р., спеціальність «Публічне управління та адміністрування», кваліфікація «Магістр з публічного управління та адміністрування».
  • Диплом магістра: Вища школа управління охороною праці в м. Катовіце, Республіка Польща, 2021 р., спеціальність «Менеджмент. Стратегічне управління підприємством», кваліфікація «Менеджер з управління».
  • Диплом магістра: Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного, 2025 р., спеціальність «Маркетинг», кваліфікація «Магістр з маркетингу»

Науковий ступінь:

  • Кандидат економічних наук, спеціальність: 08.06.01 – Економіка підприємства і організація виробництва, тема дисертації «Підвищення ефективності функціонування підприємств на базі розробки комплексної системи управління витратами».
  • Доктор економічних наук, спеціальність 08.00.04 – Економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності), тема дисертації «Формування внутрішнього господарського механізму ефективного функціонування промислових підприємств».

Вчене звання:

  • Доцент кафедри фінансів та бухгалтерського обліку, 2003 р.
  • Професор кафедри фінансів, 2015 р.
  • Академік АЕН України, спеціальність «Фінанси», 2016 р.

Кар’єрний шлях:

Метеленко Наталя Георгіївна – відома науковиця в галузі управління та адміністрування; висококваліфікований фахівець із питань управління реальним сектором економіки в галузях промисловості, які представлені в Запорізькій області.

Народилась 15 серпня 1966 р. в м. Запоріжжі в родині інженерів. Батько і мати здобули технічну освіту у Машинобудівному інституті ім. В.Я. Чубаря за спеціальністю «Технологія машинобудування, металорізальні верстати та інструменти».

У 1988 р. Н.Г. Метеленко з успіхом завершила навчання у Запорізькому індустріальному інституті за спеціальністю «Металургія кольорових металів», отримавши диплом з відзнакою. Свій трудовий шлях вона розпочала на Запорізькому заводі високовольтної апаратури (далі – ЗЗВА) на посаді інженера-технолога.

Постійно підвищуючи кваліфікацію, Наталя Георгіївна здобула вищу економічну освіту в сучасному закладі вищої освіти «Запорізький інститут економіки та інформаційних технологій» (далі ЗІЕІТ), який на той час був одним із перших ЗВО, що надавав можливість отримати повноцінну другу вищу освіту.

Вже в 1997 р. після отримання освіти за спеціальністю «Фінанси і кредит» Наталя Георгіївна розпочала викладацьку та наукову діяльність в ЗІЕІТ. У подальші 18 років інститут став для неї «зразковим прикладом педагогічної та наукової майстерності». Тоді Наталя Метеленко ще й працювала у фінансовому відділі ВАТ «ЗЗВА», де вдосконалювала та розвивала свої наукові дослідження в сфері управління витратами.

У 2002 р. під науковим керівництвом проф. О.С. Галушко (Національний гірничий університет, м. Дніпропетровськ) Наталя Георгіївна захистила кандидатську дисертацію за спеціальністю 08.06.01 – «Економіка підприємства і організація виробництва». Темою роботи стало «Підвищення ефективності функціонування підприємств на базі розробки комплексної системи управління витратами». У 2003 р. науковиці було присвоєно вчене звання доцента кафедри «Фінансів та бухгалтерського обліку», якою на той час вона завідувала в ЗІЕІТ.

У період із 2006 по 2012 рр. в ЗІЕІТ сформувалась потужна команда науковців-економістів, до якої увійшла й Наталя Георгіївна. Міністерство фінансів України залучало цих науковців до розробки Бюджетного та Податкового Кодексів України, а також до участі в науково-дослідних роботах із таких проблематик, як посилення інституціональної спроможності фінансових органів України; методичне забезпечення бухгалтерського обліку операційної та фінансової оренди; врегулювання міжбюджетних відносин; адаптація світового досвіду способів вирівнювання доходної та видаткової спроможності місцевих бюджетів; удосконалення фінансово-бюджетної політики в посткризовий період тощо.

У 2011 р. Наталя Георгіївна захистила докторську дисертацію зі спеціальності 08.00.04 – «Економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності)» в ДВНЗ «Національний гірничий університет». Науковим консультантом її стала проф. О.С. Галушко, а темою – «Формування внутрішнього господарського механізму ефективного функціонування промислових підприємств».

Тоді ж Наталя Метеленко активно працювала в реальному секторі економіки, обіймаючи на ВАТ «ЗЗВА» посаду фінансового директора. Впродовж 30 років наукова діяльність Наталі Георгіївни була нерозривно пов’язана з реальним сектором економіки, а також із комерційними банками, страховими компаніями, державними установами, органами місцевого самоврядування, органами виконавчої влади.

У 2014 р. Н.Г. Метеленко очолила кафедру фінансів Запорізької державної інженерної академії і продовжила розвивати сучасну спеціальність «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок», шануючи та примножуючи найкращі традиції, які були започатковані проф. Семеновим Г.А. та проф. Салигою С.Я.

У 2015 р. Наталії Георгіївні було присвоєно вчене звання професора кафедри фінансів, а в 2016 р. вона була обрана академіком Академії економічних наук України зі спеціальності «Фінанси».

Із 2015 по 2018 рр. кафедрою, яку очолювала Н.Г. Метеленко, було сформовано новітні підходи до освітньої, наукової, міжнародної та виховної діяльності. Процеси інтернаціоналізації освітніх послуг розпочались з налагодження плідної та довготривалої співпраці з вишами Республіки Польща. В цей період також була налагоджена співпраця Запорізької державної інженерної академії із Спеціалізованою державною податковою інспекцією з обслуговування великих платників у м. Запоріжжі МГУ ДФС, в рамках якої відбулася низка заходів просвітницького і науково-дослідницького спрямування.

2018 р. став переломним для Запорізької державної інженерної академії на ринку освітніх послуг м. Запоріжжя. Рішенням трудових колективів Запорізької державної інженерної академії і Запорізького національного університету та за підтримки МОН України, відбулось приєднання ЗДІА до ЗНУ. Стратегічна мета інтеграційних змін – збереження унікальності інженерної освіти для забезпечення стратегічних галузей Запорізького краю. Ця подія вплинула на подальшу трудову діяльність Наталі Метеленко.

У 2020 р. Н.Г. Метеленко очолила кафедру «Інформаційної економіки, підприємництва та фінансів» і об’єднала потужні колективи науковців у новій структурі. З цього часу зусилля кафедри були спрямовані на її розвиток у напряму євроінтеграції, а також запровадженню найкращих практик у освітній, науковій, міжнародній та виховній діяльності. З урахуванням специфіки підготовки висококваліфікованих фахівців у галузях реального сектору економіки регіону; в банківській сфері та на ринку страхових послуг, які обслуговують промисловий регіон, а також фахівців-податківців, зокрема, для Головного управління ДПС у Запорізькій області, було розпочато процеси інтеграції інженерної та економіко-управлінської освіти.

У 2021 р. рішенням трудового колективу Інженерного навчально-наукового інституту проф. Н.Г. Метеленко було обрано директоркою та головою Вченої ради ІННІ. Тоді Наталя Георгіївна окреслила своє бачення стратегії розвитку інституту, а саме, відновлення стратегічних позицій на ринку освітніх послуг інженерного профілю та інтеграцію економіко-управлінської освіти при підготовці висококваліфікованих фахівців для промислових регіонів Сходу України.

В цей час у зв’язку з оновленням Стратегії розвитку (2021 р.) та приведенням її у відповідність до Стратегії розвитку університету, структура ІННІ ім. Ю.М. Потебні зазнала змін. Так, стратегічною метою інституту по 2025 р. стало розвинення та зміцнення позиції інженерних спеціальностей, які спрямовані на підготовку висококваліфікованих фахівців для таких галузей економіки, як металургія, енергетика, електроніка, машинобудування, будівельна галузь і архітектура тощо. А зробити це планується за рахунок освітньо-наукової інтеграції зі спеціальностями та освітніми програмами економіко-управлінського профілю підготовки (фінанси держави та підприємницьких структур, промисловий менеджмент, інформаційна економіка, економіка підприємства та управління бізнесом, державне управління); впровадження інноваційних підходів до організації освітньо-наукового процесу підготовки; посилення значущості прикладної (практичної) складової підготовки здобувачів вищої освіти через розвиток дуальної освіти; створення ефективних науково-дослідних інноваційних інфраструктур та інтернаціоналізації.

Впродовж 2022-2024 рр. Н.Г. Метеленко, як директорка ІННІ, сформувала згуртований колектив науковців, викладачів та адміністративного персоналу, який працює на результат і має високий потенціал розвитку. За ініціативи Наталі Георгіївни і за підтримки колективів кафедр в інституті впроваджено підготовку за такими сучасними освітніми програмами:

  • «Металургія кольорових металів»;
  • «Інженерія об’єктів промислової енергетики»;
  • «Проєктування безпілотних апаратів та систем керування»;
  • «Інженерна екологія та технології вторинної переробки».

Розпочато й роботу з підготовки міждисциплінарних ОПП: «Економіка та управління бізнесом» і «Фізична та біомедична електроніка».

У 2022-2024 рр. навіть в надскладних умовах повномасштабної війни та прифронтовій території м. Запоріжжя успішно відбулися акредитації ОПП.

Починаючи з 24.02.2022 р., Наталя Георгіївна організувала на системній основі співпрацю здобувачів вищої освіти, викладацького складу та персоналу ІННІ ім. Ю.М. Потебні з «Обласним центром патріотичного виховання молоді»; БФ «Карітас Запоріжжя»; ГУ Національної поліції України в Запорізькій області; Департаментом культури та інформаційної політики ЗОВА; Запорізькою обласною організацією Товариства Червоного Хреста України в рамках проведення культурно-освітніх заходів національно­патріотичного та виховного спрямування; круглих столів за актуальними тематиками сьогодення. Впродовж 2022-2024 рр. Наталя Георгіївна стала організатором низки благодійних заходів, які відбулися разом із Волонтерською організацією зі Швеції «SKUDF».

Колектив інституту та його директорка Н.Г. Метеленко довели, що «в єдності – наша сила»; збереження ідентичності і унікальності інституту задля розбудови України – головна мета Наталі Георгіївни як науковиці, освітянки, громадянки та директорки ІННІ ім. Ю.М. Потебні ЗНУ.

  • Фінансовий менеджмент
  • Фінансовий контролінг
  • Фінансовий аналіз
  • Фінансова інфраструктура
  • Управління фінансовою санацією та банкротством
  • Управління ризиками господарської діяльності
  • Управління фінансовою безпекою держави та підприємницьких структур
  • Європейські інтеграційні процеси в економіці, фінансах та менеджменті

Науково-дослідні роботи:

  • Науковий керівник госпрозрахункової науково-дослідної роботи на замовлення ТОВ «Сяйвомет» на тему «Розробка інноваційного механізму стійкого розвитку підприємств ГМК України» (етап – розробка фінансового механізму стійкого розвитку підприємницьких структур), 2021 – 2023 рр., договір № 14/2021 від 01.09.2021 р.
  • Науковий керівник госпрозрахункової НДР на замовлення ТОВ «Сяйвомет» на тему «Розробка безпекової стратегії промислового підприємства в контексті цифрової трансформації» (етап – фінансова та економіко-екологічна безпека промислового підприємства), 2024 – 2026 рр., договір № 5-24 від 14.05.2024 р.
  • Науковий керівник госпрозрахункової НДР на замовлення ТОВ «СЛАВУТИЧ – ТАРА» на тему «Розробка інноваційних техніко-економічних рішень впровадження технологій рециклінгу в екосистемах промислового регіону» (етап – оцінка фінансового потенціалу розвитку технологій рециклінгу в промислових регіонах Сходу України), 2025 – 2026 рр., договір № 5/25 від 17.02.2025 р.
  • Член редакційної колегії науково-виробничого журналу «Держава та регіони». Серія: економіка та підприємництво. Журнал включено до переліку наукових фахових видань України в галузі економічних наук (Категорія «Б»). http://www.econom.stateandregions.zp.ua/redkolegiya
  • Член редакційної колегії науково-практичного журналу – «Вісник Дніпропетровського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України. Економічні науки» Фахова реєстрація (категорія «Б»). http://e-visnyk.dniprondise.in.ua/uk/editorial_board  
  • Член редакційної колегії Наукового журналу «Менеджмент і підприємництво: тенденції розвитку», журнал  включено до переліку фахових видань МОН України ( категорія «Б»). https://management-journal.org.ua/index.php/journal/about/editorialTeam
  • Рецензент Міжнародного наукового журналу «Eastern-European Journal of Enterprise Technologies»; Звіт про рецензування наукової статті № 1_639, 2024 р. Адреса журналу: https://jet.com.ua/uk/golovnaua

Наукове консультування підприємств, установ, організацій:

  • Науковий консультант, експерт INTERNATIONAL INFORMATION NOBEL CENTRE. OFFICIAL REPRESENTATION IN UKRAINE (м. Дніпро); 2021 р. – до сьогодні. URL: https://www.iinc.com.ua/eksperty2021/
  • Наукове консультування державної установи «Українські гідромеліоративні системи» (м. Київ); 2024 р. (4 р.).
  • Наукове консультування ТОВ «СЯЙВОМЕТ», 2021 – 2024 рр. (7 р.).
  • Наукове консультування ТОВ «СЛАВУТИЧ – ТАРА»; 2024 р. (2 р.).
  • Наукове консультування. Експерт МОНУ. Основний конкурс 2024. Фундаментальні наукові дослідження, прикладі наукові дослідження у 2024 р. Наказ МОНУ від 24.09.2024 р. № 1361. Експертиза – 7 робіт, 2024 р.
  • Наукове консультування. Експерт МОНУ. Член експертної групи ЕГ-02 з проведення державної атестації наукових установ. Проведено 2 експертизи. Затверджено одну експертизу на 2025 р.
  • Наукове консультування. Експерт – член експертної групи з державної атестації закладів вищої освіти в частині провадження ними наукової (науково-технічної) діяльності, які належать до сфери управління МОН України (суспільні науки). Наказ МОНУ № 994 від 31.07.2020 р.; наказ № 1111 від 07.09.2020 р. Проведено 1 експертизу (чотири ЗВО), грудень 2020 р.
  • Наукове консультування – член спеціалізованої вченої ради з захисту дисертацій Д 17.127.01 (КПУ, м. Запоріжжя); член спеціалізованої вченої ради з захисту дисертацій Д 08.080.01 (Національний ТУ «Дніпровська політехніка»).
  • Наукове консультування переможців ІІ обласного етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту НДР членів МАН України (департамент освіти і науки ЗОДА, 2023 – 2024 н.р.).
  • Наукове консультування учасників Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт (НУ Запорізька політехніка», 2023 – 2024 н.р.).
  • Наукове консультування студентських наукових робіт, Міжнародний конкурс (КрНУ імені Михайла Остроградського, 2023 – 2024 н.р.); диплом ІІІ ступеня.
  • Наукове консультування студентських дипломних робіт; ІІ тур Всеукраїнського конкурсу дипломних робіт (КрНУ імені Михайла Остроградського, 2023 – 2024 н.р.); диплом ІІ ступеня.

Підготовка наукових кадрів:

  • Кандидат економічних наук, Афонов Р.П., «Адаптивний механізм управління економіко-екологічною безпекою металургійних підприємств». Керівник: 2020 рік, Метеленко Наталя Георгіївна (Metelenko Natalya)
  • Доктор економічних наук, Шапуров О.О., «Формування інноваційного механізму забезпечення сталого розвитку промислових підприємств». Керівник: 2021 рік, Метеленко Наталя Георгіївна (Metelenko Natalya)

Атестація наукових кадрів: неодноразова участь як офіційного опонента.

Сфери наукових інтересів:

  • врегулювання міжбюджетних відносин;
  • удосконалення фінансово-бюджетної політики;
  • удосконалення Податкового та Бюджетного Кодексів;
  • теорія і практика управління фінансово-економічною безпекою;
  • теоретичні та методичні підходи до формування екологічної політики регіону в умовах децентралізації влади

Науковий шлях:

2002 р. – Наталя Метеленко захистила кандидатську дисертацію зі спеціальності 08.06.01 – «Економіка підприємства і організація виробництва». Тема «Підвищення ефективності функціонування підприємств на базі розробки комплексної системи управління витратами». Науковий керівник – проф. О.С. Галушко (Національний гірничий університет, м. Дніпропетровськ). Диплом ДК № 016543 від 13.11.2002 р.

2003 р. – Н.Г. Метеленко було присвоєно вчене звання доцента кафедри фінансів та бухгалтерського обліку Запорізького інституту економіки та інформаційних технологій. Атестат доцента 02 ДЦ № 000037 від 24.12.2003 р.

2006-2012 рр. – Наталя Георгіївна як відповідальний виконавець брала участь у науково-дослідних роботах, які виконувались на замовлення Міністерства фінансів України колективом науковців ЗІЕІТ за такими тематиками:

  1. Шляхи посилення інституціональної спроможності фінансових органів України. Розділ 1. Методологічні основи управління державними фінансами та функціонування фінансових органів держави як соціально-економічної системи. Розділ 2. Пропозиції щодо посилення інституціональної спроможності фінансових органів України. – 2006 р.
  2. Шляхи удосконалення регулювання справляння рентних платежів. Обґрунтування створення додаткових джерел надходжень до державного та місцевих бюджетів на основі удосконалення системи використання природно-ресурсної ренти шляхом внесення змін до системи оподаткування в Україні. – 2006 р.
  3. Методичне забезпечення бухгалтерського обліку операційної та фінансової оренди. – 2007 р. Етап 1. Роль банківського сектора у фінансуванні лізингових операцій. Етап 2. Удосконалення законодавства з метою розвитку лізингу в Україні.
  4. Місцеві фінанси та регулювання міжбюджетних відносин. Врегулювання міжбюджетних відносин. Фінансові важелі забезпечення гармонізації системи «регіон-донор» та «регіон-реципієнт». Етап 1. Взаємозв’язок бюджетної системи з адміністративно-територіальним устроєм. Основні передумови удосконалення системи формування місцевих бюджетів та регулювання міжбюджетних відносин. Етап 2. Методи балансування місцевих бюджетів: дотація вирівнювання та кошти, що передаються з місцевих бюджетів до державного бюджету. Переваги і недоліки методики їх розрахунку. Етап 3. Світовий досвід способів вирівнювання доходної та видаткової спроможності місцевих бюджетів та пропозицій щодо розробки фінансових важелів забезпечення гармонізації системи «регіон-донор» та «регіон-реципієнт».
  5. Реформування системи бухгалтерського обліку в Україні. Етап 1. Наукове обґрунтування методології визначення податкових різниць в системі бухгалтерського обліку в контексті впровадження Податкового кодексу України. – 2010 р.
  6. Дослідження та розробки в галузі економічних наук. Удосконалення фінансово-бюджетної політики в посткризовий період. – 2010 р.
  7. Дослідження та розробки в галузі економічних наук. Етап 1. Наукові засади моніторингу та аналіз практики застосування норм бюджетного кодексу України. Наукове обґрунтування пропозицій щодо подальшого удосконалення бюджетного законодавства. Забезпечення ефективності та транспарентності бюджетної системи. Етап 2: Наукове обґрунтування пропозицій щодо подальшого удосконалення бюджетного законодавства в контексті модернізації бухгалтерського обліку в державному секторі відповідно до міжнародних стандартів. – 2011 р.
  8. Дослідження та розробки в галузі економічних наук. Аудит розрахунків з бюджетом при справлянні податку на прибуток: методика та організація. Етап 1. Дослідження нормативної бази аудиту розрахунків з бюджетом з податку на прибуток в контексті прийняття Податкового кодексу і тенденцій розвитку методики податкового аудиту з урахуванням зарубіжного досвіду. Етап 2. Обґрунтування пропозицій щодо змісту методичних рекомендацій з проведення аудиту розрахунків з бюджетом по податку на прибуток. – 2011 р.
  9. Дослідження та розробки в галузі економічних наук. Розвиток податкової системи України: «Удосконалення інформаційного забезпечення оподаткування прибутку підприємства». Етап 1. Дослідження нормативно-правової бази організації бухгалтерського обліку та звітності в контексті прийняття Податкового кодексу. Етап 2. Обґрунтування пропозицій щодо змісту положення щодо організації бухгалтерського обліку та звітності. – 2011 р.
  10. Дослідження та розробки в галузі економічних наук. Прикладні наукові дослідження з питань реформування державних фінансів. Етап 1. Методологія та організація складання фінансової звітності суб’єктами державного сектору України відповідно НП(С)БО ДС. Етап 2. Концептуальні основи методичного та організаційного забезпечення складання окремих форм фінансової звітності суб’єктами державного сектору України відповідно НП(С)БО ДС. – 2012 р.
  11. Дослідження та розробки в галузі економічних наук. Прикладні наукові дослідження з питань реформування державних фінансів. Проведення легалізації доходів та майна як передумова створення сприятливого інвестиційного клімату та запровадження сучасних систем податкового контролю в Україні. – 2012 р.
  12. Дослідження та розробки в галузі економічних наук. Прикладні наукові дослідження з питань реформування державних фінансів. Застосування методу нарахування в державному секторі України: проблемні питання та шляхи їхнього вирішення. – 2012 р.

2011 р. – Наталя Георгіївна захистила докторську дисертацію зі спеціальності 08.00.04 – «Економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності)». Тема дослідження – «Формування внутрішнього господарського механізму ефективного функціонування промислових підприємств». Науковий консультант – проф. О.С. Галушко (ДВНЗ «Національний гірничий університет»). Диплом ДД № 009482 від 31.05.2011 р.

З 2011 р. й до сьогодні – проф. Н.Г. Метеленко є членом Спеціалізованих вчених рад НТУ «Дніпровська політехніка» (м. Дніпро) та «КПУ» (м. Запоріжжя) із захисту кандидатських та докторських дисертацій зі спеціальності 08.00.04 – економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності).

2011 р. – проф. Наталю Метеленко було обрано академіком Академії соціального управління зі спеціальності «Соціальна політика»; свідоцтво № 61 від 25.03.2011 р.

2015 р. – присвоєно вчене звання професора кафедри фінансів Запорізької державної інженерної академії; атестат професора 12 ПР № 011289 від 30.06.2015 р.

2015 р. – науковий керівник науково-дослідних робіт кафедри фінансів за такими тематиками:

  • Організаційно-економічний механізм фінансового управління промисловим підприємством; 23.11.2015 р.; 14-1 хд /15; № державної реєстрації 0115u005729.
  • Система управління промисловим підприємством: методологічні, методичні та практичні аспекти; 23.11.2015 р.; 14-2 хд /15; № державної реєстрації 0115u005730.

2016 р. – Н.Г. Метеленко було обрано академіком Академії економічних наук України зі спеціальності «Фінанси»; свідоцтво № 921 від 13.05.2016 р.

З 2016 р. – Наталя Георгіївна є членом редакційної колегії науково-виробничого журналу «Держава та регіони». Серія: економіка та підприємництво. Журнал включено до переліку наукових фахових видань України в галузі економічних наук (Категорія «Б»). http://www.econom.stateandregions.zp.ua/redkolegiya

2016 р. – перейменовано кафедру, нова назва – фінанси, банківська справа та страхування. Завідувачкою кафедри обрано проф. Н.Г. Метеленко. Тоді було проведено комплексний захід з підвищення кваліфікації науковців кафедри в СДПІ з обслуговування великих платників податків у м. Запоріжжі МГУ ДФС і в ПАТ «МОТОР БАНК»; відповідно фахівці СДПІ стали слухачами авторського курсу Н.Г. Метеленко з питань фінансового аналізу та менеджменту. 

2016 р. – на базі ЗДІА під керівництвом Наталі Метеленко за підтримки генерального директора ЗНТРК «ТВ 5» М.В. Оноприєнко; голови Запорізької міської ради В.В. Буряка; президента ЗТПП В.І. Шамілова; першого заступника голови Запорізької обласної державної адміністрації К.І. Бриля; першого заступника директора НІСД при Президенті України д.е.н., проф., члена-кореспондента НАН України О.С. Власюка; ректора ТНТУ ім. І. Пулюя д.т.н., проф. П.В. Ясній; начальника Спеціалізованої ДПІ з обслуговування великих платників у м. Запоріжжі МГУ ДФС Р.П. Афонова; генерального директора ПАТ ЗМК «Запоріжсталь» Р.І. Шурми було реалізовано масштабний проєкт «Відродження екологічної культури в економічній освіті Запоріжжя».

В цей же час було організовано та проведено науково-практичний Круглий стіл «Економіко-екологічна складова сталого розвитку регіону в освітніх процесах Запоріжжя». За результатами роботи було підготовлено колективну монографію «Екологічний вектор модернізації економіки та освіти – європейський контент сталого розвитку регіонів», за загальною редакцією Наталі Метеленко.

2017 р. – Н.Г. Метеленко як учасниця Круглого столу «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» підтримує реформу децентралізації в регіонах. Круглий стіл організовано як спільний проєкт ЄС/ПРООН в рамках проєкту «Децентралізація».

2018 р. – кафедра «Фінанси, банківська справа та страхування» під керівництвом Н.Г. Метеленко стала організатором Міжнародної науково-практичної конференції, яка відбулася на базі ЗОДА. Серед її учасників були Запорізька державна інженерна академія; Запорізький національний технічний університет; Запорізький національний університет та Польсько-Українська парламентська група.

Конференція пройшла у форматі одночасної участі науковців трьох університетів м. Запоріжжя за локаціями. Представники Польсько-Української парламентської групи взяли участь у обговоренні перспектив вступу України до ЄС; процесів формування ефективної суспільної концепції взаємодії України та Польщі.

За матеріалами конференції підготовлено колективну монографію «Сучасні тенденції та перспективи формування нової траєкторії україно-польського співробітництва в умовах євроінтеграції» (за заг. ред. Н.Г. Метеленко та Г.П. Макушинської).

З 2018 р. – проф. Наталя Метеленко є членом редакційної колегії наукового журналу «Менеджмент і підприємництво: тенденції розвитку». Журнал включено до переліку фахових видань МОН України (категорія «Б»). https://management-journal.org.ua/index.php/journal/about/editorialTeam

2018-2019 рр. – професорка здійснювала наукове керівництво науково-дослідною роботою кафедри фінансів, банківської справи та страхування за темами:

  • Теоретичні, методологічні та організаційно-правові заходи фінансового управління підприємницькими структурами (за видами економічної діяльності) в умовах об’єднання територіальних громад. Номер державної реєстрації 0118U002398.
  • Обґрунтування методичних підходів до фінансового управління економічною безпекою підприємства в умовах кризи. Номер державної реєстрації 0118U001091.

З 2019 р. – Н.Г. Метеленко є членом редакційної колегії науково-практичного журналу – «Вісник Дніпропетровського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України. Економічні науки» Фахова реєстрація (категорія «Б»). http://e-visnyk.dniprondise.in.ua/uk/editorial_board

2019 р. – організація і проведення Міжнародної науково-практичної конференції «Вплив цифрової освіти на розвиток людського капіталу». За результатами конференції підготовлено збірник тез за заг. ред. проф. Н.Г. Метеленко.

2020 р. – в рамках роботи з розвитку міжнародної діяльності в ІННІ ЗНУ та активізації процесів інтернаціоналізації Наталя Георгіївна була керівником низки міжнародних заходів. Один з яких відбувся в Словацькому сільськогосподарському університеті. Результатом участі стало підписання меморандуму про співпрацю. Підсумком участі в ще одному міжнародному заході, який відбувся у Вищій школі управління охороною праці (м. Катовіце, Республіка Польща), стало підписання меморандуму про співпрацю. В цей же час було розпочато роботу з підготовки та впровадження програми «2 Дипломи» на спеціальностях Інженерного навчально-наукового інституту на ІІ рівні вищої освіти (магістр).

2020 р. – Н.Г. Метеленко стала організатором програми академічної мобільності здобувачів вищої освіти спеціальностей 072 «Фінанси, банківська справа та страхування»; 071 «Облік і аудит»; 073 «Менеджмент», 051 «Економіка» в Гуманітарно-Природничому університеті ім. Яна Длугоша (м. Ченстохова, Республіка Польща). В цей час Наталію Георгіївну було запрошено у якості лекторки для викладання дисциплін «Економіка і організація підприємництва» та «Регулювання внутрішнього механізму підприємства» в Гуманітарно-Природничому університеті ім. Яна Длугоша.

2020 р. – було організовано і проведено: Міжнародну науково-практичну конференцію «Біоекономіка як ключовий фактор розвитку виробництва та екологізації промислового регіону» (за результатами роботи підготовлено збірник тез за заг. ред. проф. Н.Г. Метеленко); Міжнародну науково-практичну конференцію «Економіка та менеджмент у період цифрової трансформації бізнесу, суспільства і держави» (підготовлено збірник тез за заг. ред. проф. Н.Г. Метеленко).

2019-2021 рр. – під науковим керівництвом проф. Наталі Метеленко підготовлено і захищено науковцями дисертаційні роботи:

  • Попова Алла Олександрівна – 2019 р. Тема дисертаційної роботи на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук «Управління економічним механізмом великого промислового підприємства в контексті фінансової безпеки».
  • Афонов Роман Петрович – 2020 р. Тема дисертаційної роботи на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук «Адаптивний механізм управління економіко-екологічною безпекою металургійних підприємств».
  • Шапуров Олександр Олександрович – 2021 р. – тема дисертаційної роботи на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук «Формування інноваційного механізму забезпечення сталого розвитку промислових підприємств» (науковий консультант проф. Н.Г. Метеленко).

2021 р. – за загальною редакцією професорки Наталі Метеленко підготовлено міжнародну колективну монографію «Європейський вектор модернізації економіки в умовах сталого розвитку промислового регіону».

2021 р. – за участю Наталі Георгіївни було укладено договір із Ченстоховським технологічним університетом (Республіка Польща). В цей же час з метою інтеграції інженерних спеціальностей у європейський освітній простір реформовано мовний Центр і створено Центр Польської культури, освіти, науки та євроінтеграції ім. Яна ІІІ Собеського ІННІ ім. Ю.М. Потебні ЗНУ.

2021 р. – спільно з науковцями Вищої школи управління охороною праці в м. Катовіце (Республіка Польща) створено науково-методичну раду з обговорення та вирішення актуальних питань освітньої та наукової діяльності в ЗВО-партнерах.

В 2020 р. було укладено договір із Міжрегіональним управлінням Національного агентства України з питань державної служби у Дніпропетровській та Запорізькій областях. А вже в 2021-2022 рр. – професорками Н.Г. Метеленко та М.А. Ажажа розроблено та затверджено програму підвищення кваліфікації для державних службовців. Вона була погоджена Національним агентством України з питань державної служби (Наказ № 22-22 від 12.04.2022 р.). Цільовою групою навчання за програмою «Регіональний економічний розвиток: інновації, еко-система, місцеве самоврядування» стали державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування та депутати місцевих рад.

2021-2023 рр. – Наталя Метеленко здійснювала наукове керівництво НДР за темою «Розробка інноваційного механізму стійкого розвитку підприємств ГМК України», яка виконувалася на замовлення ТОВ «СЯЙВОМЕТ». Договір № 14/2021 від 01.09.2021 р.

2022-2024 рр. – Н.Г. Метеленко була виконавицею науково-дослідної роботи за рахунок фінансування із загального фонду державного бюджету (конкурс наукових проєктів і розробок) «Цифрова людина і суспільство у контексті глобальних викликів», науковий керівник – проф. В.Г. Воронкова.

2023 р. – Наталя Метеленко була науковою керівницею студентського наукового гуртка «Інноваційні технології фінансового управління: просторово-територіальний розвиток громад у відбудові держави». Наказом Департаменту освіти і науки ЗОДА № 433 від 06.12.2023 р. Н.Г. Метеленко увійшла до складу конкурсної комісії для проведення обласного студентського конкурсу наукових проєктів «Наука для відбудови Запорізького регіону у воєнний та повоєнний час».

2023 р. – в ІННІ ім. Ю.М. Потебні Наталя Георгіївна організувала і провела Міжнародну науково-практичну конференцію «Геостратегічні трансформації та траєкторія національної безпеки в контексті відбудови і сталого розвитку України», за результатами якої було підготовлено збірник тез за заг. ред. проф. Н.Г. Метеленко.

2024 р. – Наталя Метеленко стала науковою керівницею теми «Інтеграція фінансово-економічних аспектів господарської діяльності промислових підприємств в умовах цифрової трансформації та моделювання бізнесу в процесі відновлення України», яка виконується на кафедрі інформаційної економіки, підприємництва та фінансів.

2024-2026 рр. – Наталя Георгіївна є науковим керівником прикладної науково-дослідної роботи «Розробка безпекової стратегії промислового підприємства в контексті цифрової трансформації». № держреєстрації 012411003236. Прикладна НДР. ТОВ «СЯЙВОМЕТ» м. Запоріжжя.

У 2024 р. – Н.Г. Метеленко запровадила загальноінститутську щорічну Міжнародну науково-практичну конференцію ім. Ю.М. Потебні «Інженерні інновації та розбудова національної економіки». Перша Міжнародна конференція відбулась у травні 2024 р., друга – запланована на травень 2025 р.

2025 р. – професорка Н.Г. Метеленко є науковим керівником госпрозрахункової НДР на замовлення ТОВ «СЛАВУТИЧ-ТАРА». Тема роботи «Розробка інноваційних техніко-економічних рішень впровадження технологій рециклінгу в екосистемах промислового регіону» (І етап – оцінка фінансового потенціалу розвитку технологій рециклінгу в промислових регіонах Сходу України), 2025-2026 рр., договір № 5/25 від 17.02.2025 р.

Наталя Георгіївна опублікувала понад 320 наукових праць, серед яких 85 наукових статей у фахових виданнях; 4 патенти; 6 монографій та окремих розділів у 25 монографіях, у тому числі й зарубіжні; 15 статей, які цитуються в базах даних Scopus та Web of Science.

  • Міжнародна зимова школа: Казахський національний університет імені Аль-Фарабі (м. Алмати, Республіка Казахстан), сертифікат від 19.01.2024 р., тема «Sustainable Development and ESG: Global Challenges, National Priorities, Effective Solutions» («Сталий розвиток та ESG: глобальні виклики, національні пріоритети, ефективні рішення»); 2,4 ECTS.
  • Міжнародна зимова школа: Казахський національний університет імені Аль-Фарабі (м. Алмати, Республіка Казахстан), сертифікат від 17.01.2025 р., тема «Sustainable Development and ESG: Global Challenges, National Priorities, Effective Solutions» («Сталий розвиток та ESG: глобальні виклики, національні пріоритети, ефективні рішення»); 2,4 ECTS.
  • Міжнародне підвищення кваліфікації «Сталий розвиток: глобальна дискусія та сучасні тенденції». Університет лідерства та інновацій; США, Нью- Йорк – Лондон; сертифікат від 12.12.2024 р.; 6 ECTS.
  • Підвищення кваліфікації, навчальний курс «Є-data: можливості та ефективний контроль за публічними фінансами»; сертифікат від 07.04.2024 р.; ідентифікаційний номер сертифікату 4bc28533d2994c10861c948b4b4949ae
  • Університет Альфреда Нобеля (м. Дніпро); курс “Конкурентоспроможність Європи в новій глобальній економіці” в рамках реалізації міжнародного проєкту Еразмус+ Модуль Жан Моне No. 101176059 – EuСompet – ERASMUS-JMO-2024-HEI-TCH-RSCH обсяг 120 годин / 4 (кредити ЄКТС); сертифікат № 119 від 10.12.2024 р.
  • Міжнародне підвищення кваліфікації, вебінар на тему «Основи грантової діяльності та фандрайзингу: міжнародний та вітчизняний досвід»; 20 годин практичних занять; 13 годин самостійної роботи; всього 45 годин, включаючи 12 годин лекцій з таких дисциплін: Фінансовий менеджмент, Фінансовий аналіз, Європейські інтеграційні процеси в економіці, фінансах та менеджменті (1,5 ECTS). 20 – 29 березня 2024 р.
  • Міжнародне стажування у Вищій школі управління охороною праці в м. Катовіце, Республіка Польща. Термін 01.10.2024 р. – 20.12.2024 р.; 180 год. (6 кредитів ЄКТС). «Управління міжнародними проєктами»; сертифікат № 15/2024/2025.

Участь у професійних та громадських об’єднаннях:

  • Академік Академії економічних наук України за спеціальністю «Фінанси», 2016 р.
  • Членкіня ГО «Міжнародний Інформаційний Нобелівський Центр. Офіційне представництво і Україні»; ID CARD АА № 011; 2023 – 2025 рр.
  • Членкіня ГО «Центр українсько-європейського наукового співробітництва» (2023 – 2026 рр.); свідоцтво № 1231323.
  • Членкіня ГО «Міжнародна фундація науковців та освітян» (2023 – 2026 рр.).
  • Членкіня ГО «Об’єднання маркетологів України» (2024 – 2028 рр. ); посвідчення № 0318.
  • Членкіня ГО «Університет лідерства та інновацій»; сертифікат АА № 1173; дійсний до 29.05.2026 р.

Досвід практичної роботи:

  • ВАТ «Запорізький завод високовольтної апаратури» 1988 – 2018 рр. (за основним місцем роботи, а з 2014 р. – за сумісництвом). Посади – економіст з фінансів фінансового відділу; начальник бюро економічного аналізу та прогнозування; начальник відділу моніторингу; помічник комерційного директора; з 2011 р. – фінансовий директор.

Монографії:

  • Метеленко Н.Г., Сіліна І.В. Стратегічні орієнтири фінансового управління виробничим підприємством в умовах кризи. Промисловий менеджмент: теорія і практика: колективна монографія / за ред. д. філос. н., проф. В. Г. Воронкової, д. е. н., проф. Н. Г. Метеленко. Запоріжжя: Запорізький національний університет. 2020. 338 с. URL: https://drive.google.com/file/d/19Y3lNMQJshRk4Cx4BkMpcxItXNQmPDnf/view
  • Метеленко Н.Г., Афонов Р.П., Попова А.О., Лохоня О.І. Вплив доларизації грошово-фінансової системи України на розвиток національної економіки. Європейський вектор модернізації економіки в умовах сталого розвитку промислового регіону [текст] : [монографія] / під заг. ред. д.е.н., проф. Метеленко Н.Г. – Запоріжжя.: Гельветика, 2021. – 305 с. URL: https://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/26737
  • Метеленко Н.Г., Сіліна І.В., Радзівіло І.В., Сумма В.С. Ризик-менеджмент підприємницьких структур в умовах цифрового повоєнного відновлення економіки України (розділ 6 колективної монографії). Цифрова трансформація промислового менеджменту: теорія і практика : монографія за ред. д. філософ. н., проф. В. Г. Воронкової, д. е. н., проф. Н. Г. Метеленко. – Львів – Торунь : Liha-Pres, 2023. 816 с. (С. 305-371). URL: https://drive.google.com/file/d/14vGWZaRRS5aexVpaeJWj5-he8qZfgruE/view
  • Метеленко Н.Г., Попова А.О., Оглобліна В.О., Шарапов В.С., Сумма В.С. Фінансові важелі державного управління бізнесом в умовах війни. Modern science: multidisciplinary discourses : collective monograph / Compiled by V. Shpak; Chairman of the Editorial Board S. Tabachnikov. Sherman Oaks, California : GS Publishing Services, 2024. 120 р. (С. 43-55). Міжнар. моногр. URL: https://www.eo.kiev.ua/resources/arhivMonographs/mono_2024_118/mono_2024_118.pdf
  • Метеленко Н.Г., Клопов І.О., Попова А.О., Оглобліна В.О., Сіліна І.В. Повоєнне відновлення, цифрові рішення та екологічні інновації як передумови фінансової стійкості національної економіки. Scientific explorations and practical achievements of the period of global challenges : collective monograph / Compiled by V. Shpak; Chairman of the Editorial Board S. Tabachnikov. Sherman Oaks, California : GS Publishing Services, 2024. 239 р. DOI : 10.51587/9798-9895-14625-2024-117 Міжнар. моногр. URL: https://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/50422/1/O_Lozova_G_Tsvilii_Monograph_2024_FPSRSO.pdf
  • Метеленко Н.Г., Попова А.О., Сіліна І.В., Оглобліна В.О., Петренко О.В. Формування та вплив бюджетного процесу на фінансову безпеку у період війни. Contemporary ukrainian science: theoretical and practical achievements: collective monograph / Compiled by V. Shpak; Chairman of the Editorial Board S. Tabachnikov. Sherman Oaks, California: GS Publishing Services, 2024. 192 р. ISBN 979-8-9866959-5-2. DOI : 10.51587/9798-9866-95952-2024-018. Міжнар. моногр. URL: https://www.researchgate.net/publication/380170052_Contemporary_ukrainian_science_theoretical_and_practical_achievementsadinkou

Статті:

  • Метеленко Н.Г., Сіліна І.В., Яришко О.В. Структурно-логічна послідовність та інформаційно-аналітичні завдання експертного дослідження підприємства-банкрута. Вісник Дніпропетровського НДІСЕ. Економічні науки. Випуск 1(02) / 2020. – С. 72 – 81. URL: http://www. e-visnyk.dniprondise.in.ua (категорія В)
  • Natalia Metelenko, Olena Trokhymets. EUROPEAN VECTOR OF SUSTAINABLE DEVELOPMENT OF ECONOMIC AND MANAGEMENT EDUCATION IN THE INSTITUTE OF ENGINEERING IN THE CONDITIONS OF RESTRUCTURING. Scientific Journal «Socio-Economic Problems and the State» (Sotsialno-ekonomichni problemy I derzhava [Socio-Economic Problems and the State]) ISSN 2223-3822. Vol. 22 № 1 (pр. 3 – 15). URL: http://sepd.tntu.edu.ua/images/stories/pdf/2020/20mngcor.pdf (категорія В)
  • NATALYA METELENKO, IRYNA KHLIVNA, YEVHENIIA SYTA, NAZAR HLYNSKYY, ANTON SIMONENKO, SERHII SIZONENKO. Digitalization Of The Management System Of Administrative-Territorial Units Of Ukraine. Estudios de Economia Aplicado. 38 No. 4 (2020): Special Issue: The Recent Economic Trends and their Impact on Marketing // ISSN: 1133-3197. DOI: https://doi.org/10.25115/eea.v38i4.4051 (Scopus)
  • NATALYA METELENKO, LIUDMYLA PASHKO, NATALIIA GRYNCHUK, VOLODYMYR VAKULENKO, OKSANA BABENKO, KATERYNA PROTSAK. Transformation of the System of Public Administration in a Network Economy. Estudios de Economia Aplicado. 39 No. 3 (2021): Sustainable Economics // ISSN: 1133-3197. DOI: http://dx.doi.org/10.25115/eea.v39i3.4721 (Scopus)
  • Natalia Metelenko, Valentina Voronkova, Yuriy Kaganov. FORMATION OF DIGITAL SOCIETY AND DIGITAL MAN VALUES IN THE GLOBALIZATION CONDITIONS AND INDUSTRY 4. 0. HUMANITIES STUDIES: збірник наукових праць / Гол. ред. В.Г. Воронкова. Запоріжжя : Видавничий дім «Гельветика», 2022. Випуск 11 (88). 222 с. (С. 16 – 24). URL: http://humstudies.com.ua/article/view/261854/258244 (категорія В)
  • Метеленко Н., Воронкова, В., Нікітенко, В., (2022). AGILE-економіка як фактор вдосконалення цифрового суспільства. (Agile-economy as a factor in improving the digital society). Baltic Journal of Economic Studies , 8 (2), 51-58. URL: https://doi.org/10.30525/2256-0742/2022-8-2-51-58 (Web of Science)
  • Natalya Metelenko, Ivan Klopov, Valentyna Voronkova, Vitalina Nikitenko, Roman Oleksenko, Аnastasiia Brytvienko, Nataliia Runcheva. Development of Flexible Management Structures in the Context of Digital Transformation of INDUSTRY 5G. Review of Economics and Finance, 2023, Vol. 21, No. 1 (p.2052 – 2060). URL: https://refpress.org/wp-content/uploads/2023/12/Oleksenko-3_REF.pdf (Scopus)
  • Метеленко Н.Г., Сумма В.С., Шарапов В.С., Сілін А.І. Стратегічні вектори управління державними фінансами під час війни в контексті відбудови України. Humanities studies : Collection of Scientific Papers / Ed. V. Voronkova. Zaporizhzhiа : Publishing house “Helvetica”. 2023. 17 (94). 224 p. (С.190 – 199) (категорія В)
  • Метеленко Н.Г., Сіліна І.В., Попова А.О., Афонов Р.П. Оптимізація фінансової безпеки промислового підприємства в епоху цифровізації за допомогою інформаційно-аналітичних технологій. Humanities Studies : збірник наукових праць / гол. ред. В. Г. Воронкова. Запоріжжя : Видавничий дім «Гельветика», 2024. Випуск 18 (95). 204 с. (С.163 – 175). URL: http://humstudies.com.ua/article/view/299860/292368 (категорія В)
  • Метеленко Н.Г., Сіліна І.В., Жовнір-Василенко К.В. АДАПТАЦІЯ СТРАХОВОГО РИНКУ УКРАЇНИ ДО ГЛОБАЛЬНИХ ВИКЛИКІВ ТА ЄВРОІНТЕГРАЦІЇ. Електронний журнал: Економіка та суспільство. № 71 (2025). URL: https://economyandsociety.in.ua/index.php/journal/article/view/5516/5454 (категорія В)
  • Метеленко Н.Г., Дятлова Ю.В., Дятлова В.В., Сіліна І.В. Державний бюджет України та територій: інструменти формування, використання та усунення дисбалансів. Наукові праці ДонНТУ. Серія: «Економічна» 2024 №2 (30), С. 82 – 94. URL: https://economics.donntu.edu.ua/wp-content/uploads/2025/02/8_metelenko_dyatlova_dyatlova_silina.pdf (категорія В)

Конференції:

  • Метеленко Н.Г., Сіліна І.В., Сумма В.С. Бюджет України в умовах післявоєнної розбудови незалежної держави: зарубіжний досвід та практика його застосування. Цифрова трансформація соціо-економічних, управлінських та освітянських систем сучасного суспільства : матеріали Міжнародної науково-практичної конференції 23–24 листопада 2022 року / ред.-упорядник д.філософ.н., проф. В. Г. Воронкова. – Львів – Торунь : Liha-Pres, 2022. – 692 с. (С. 476-481). URL: https://www.znu.edu.ua/ii_znu/nauka/conf4/zbirnik.pdf
  • Метеленко Н.Г., Афонов Р.П., Попова А.О. Трансфертне ціноутворення як інструмент сучасного фінансового механізму. Менеджмент та маркетинг як фактори розвитку бізнесу в умовах економіки відновлення: матеріали Міжнародної науково-практичної конференції 18-19 квітня 2023 р [Електронне видання] у 2 т. / відп. ред. та упоряд. В. В. Храпкіна, К. В. Пічик – Київ: Видавничий дім «Києво-Могилянська академія», 2023. Т.1. – 378 с. (С. 67-71). URL: https://elartu.tntu.edu.ua/bitstream/lib/44750/1/TEZY.pdf
  • Метеленко Н.Г., Оглобліна В.О. Електронне оподаткування: інструментарій розвитку інформаційного суспільства та шлях до єдиного цифрового ринку ЄС. Менеджмент та маркетинг як фактори розвитку бізнесу в умовах економіки відновлення: матеріали Міжнародної науково-практичної конференції 18-19 квітня 2023 р [Електронне видання] у 2 т. / відп. ред. та упоряд. В. В. Храпкіна, К. В. Пічик – Київ: Видавничий дім «Києво-Могилянська академія», 2023. Т.2 – 272 с. (С. 251-252). URL: https://elartu.tntu.edu.ua/bitstream/lib/44750/1/TEZY.pdf
  • Метеленко Н.Г., Попова А.О., Кавун А.Ю., Галушко Д.В. Державні фінанси в умовах війни: тенденції та вектор податкової і бюджетної політик. Актуальні питання сталого науково-технічного та соціально-економічного розвитку регіонів України: матеріали ІІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції за участю молодих науковців (17 – 20 жовтня 2023 року, м. Запоріжжя) : Інженерний навчально-науковий інститут ім. Ю.М. Потебні Запорізького національного університету. – Запоріжжя. 2023. – 766 с. (С. 459-461). URL: https://www.znu.edu.ua/ii_znu/nauka/conf6/zbirnyk_23.pdf
  • Метеленко Н.Г., Сіліна І.В., Попова А.О., Хрищенюк О.С. Фундаментальні основи формування фінансових ресурсів об’єднаних територіальних громад. Актуальні питання сталого науково-технічного та соціально-економічного розвитку регіонів України: матеріали ІІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції за участю молодих науковців (17 – 20 жовтня 2023 року, м. Запоріжжя) : Інженерний навчально-науковий інститут ім. Ю.М. Потебні Запорізького національного університету. – Запоріжжя. 2023. – 766 с. (С. 459-461). URL: https://www.znu.edu.ua/ii_znu/nauka/conf6/zbirnyk_23.pdf
  • Метеленко Наталя, Попова Алла, Савела Анна. ПОДАТКОВІ НОВАЦІЇ З РЕФОРМУВАННЯ ОПОДАТКУВАННЯ ДОХОДІВ ГРОМАДЯН В СУЧАСНИХ УМОВАХ. Формування цифрових компетентностей у процесі викладання дисциплін «цифрової гуманітаристики» та управлінсько-економічного циклу в умовах діджиталізації : матеріали Міжнародної науково-практичної конференції 23–24 листопада 2023 року / ред.-упорядник: д.філософ.н., проф., В. Г. Воронкова, д.е.н., проф. Н. Г. Метеленко. Львів – Торунь : Liha-Pres, 2023. – 490 с. (С. 314-318). URL: https://www.znu.edu.ua/ii_znu/nauka/conf9/zbirnyk_23.pdf
  • Метеленко Н.Г., Сіліна І.В., Афонов Р.П. ЦИФРОВІЗАЦІЯ БЮДЖЕТНОЇ СФЕРИ В КОНТЕКСТІ ВЕКТОРУ МОДИФІКАЦІЇ ПОДАТКОВО-БЮДЖЕТНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ. Формування цифрових компетентностей у процесі викладання дисциплін «цифрової гуманітаристики» та управлінсько-економічного циклу в умовах діджиталізації : матеріали Міжнародної науково-практичної конференції 23–24 листопада 2023 року / ред.-упорядник: д.філософ.н., проф., В. Г. Воронкова, д.е.н., проф. Н. Г. Метеленко. Львів – Торунь : Liha-Pres, 2023. – 490 с. (С. 444-447). URL: https://www.znu.edu.ua/ii_znu/nauka/conf9/zbirnyk_23.pdf
  • Метеленко Н.Г., Клопов І.О., Попова А.О. ЦИФРОВІЗАЦІЯ БІЗНЕСУ ТА БЮДЖЕТНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ: ВЗАЄМОЗВ’ЯЗОК І ВИКЛИКИ ЧАСУ. Формування цифрових компетентностей у процесі викладання дисциплін «цифрової гуманітаристики» та управлінсько-економічного циклу в умовах діджиталізації : матеріали Міжнародної науково-практичної конференції 23–24 листопада 2023 року / ред.-упорядник: д.філософ.н., проф., В. Г. Воронкова, д.е.н., проф. Н. Г. Метеленко. Львів – Торунь : Liha-Pres, 2023. – 490 с. (С. 448-451). URL: https://www.znu.edu.ua/ii_znu/nauka/conf9/zbirnyk_23.pdf
  • Метеленко Н.Г., Попова А.О. УНОРМУВАННЯ ЕКОЛОГІЧНОГО ЗАКОНОДАВСТВА УКРАЇНИ ВІДПОВІДНО ДО ВИМОГ ЄС. Формування цифрових компетентностей у процесі викладання дисциплін «цифрової гуманітаристики» та управлінсько-економічного циклу в умовах діджиталізації : матеріали Міжнародної науково-практичної конференції 23–24 листопада 2023 року / ред.-упорядник: д.філософ.н., проф., В. Г. Воронкова, д.е.н., проф. Н. Г. Метеленко. Львів – Торунь : Liha-Pres, 2023. – 490 с. (С. 455-457).
  • Метеленко Н.Г., Оглобліна В.О. Пріоритети формування бюджету України на 2024 рік: реалії 2023 та ризики 2024. Майбутнє – аудит : Матеріали Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції, м. Кривий Ріг, 15 січня 2024 р. / редкол.: М.І. Ступнік, В.С. Адамовська, М. Л. Крапивко, Є.В. Міщук [Електронний ресурс]. – Кривий Ріг : Вид. Р.А. Козлов, 2024. – 387 с. (С.119-121). Режим доступу: http://ds.knu.edu.ua/jspui /
  • Метеленко Н.Г., Сілін А.І. Джерела фінансового забезпеченням відновлення працездатності підприємств ГМК України в повоєнному періоді. Збірник наукових праць студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених «Молода наука-2024»: у 5 т. / Запорізький національний університет. – Запоріжжя : ЗНУ, 2024. – Т.5. – 567 с. (С. 518-519). URL: https://www.znu.edu.ua/ii_znu/nauka/2024/17mn24_zbirnyk.pdf
  • Метеленко Н.Г., Попова А.О., Петренко М.В. Вдосконалення механізму оцінки втрат і відшкодувань, як обов’язкова передумова процесу повоєнного відновлення промисловості. Інженерні інновації та розбудова національної економіки : матеріали І Міжнародної науково-практичної конференції Інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю. М. Потебні (09-10 травня 2024 року, м. Запоріжжя) / наук. ред. Н. Г. Метеленко ; Інженерний навчально-науковий інститут ім. Ю. М. Потебні Запорізького національного університету. Одеса : Видавничий дім «Гельветика», 2024. 1020 с. (С. 158-162). URL: https://www.znu.edu.ua/ii_znu/nauka/conf10/zbirnyk_24.pdf
  • Метеленко Н.Г., Оглобліна В.О., Оглобліна В.С. Прибутковість банків країн ЄС зі схожими макроекономічними характеристиками. Інженерні інновації та розбудова національної економіки : матеріали І Міжнародної науково-практичної конференції Інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю. М. Потебні (09–10 травня 2024 року, м. Запоріжжя) / наук. ред. Н. Г. Метеленко ; Інженерний навчально-науковий інститут ім. Ю. М. Потебні Запорізького національного університету. – Одеса : Видавничий дім «Гельветика», 2024. 1020 с. (С. 348-353). URL: https://www.znu.edu.ua/ii_znu/nauka/conf10/zbirnyk_24.pdf
  • Метеленко Н.Г., Попова А.О., Петренко О.В. Реформування податкової системи як ефективний інструмент відновлення економіки України. Інженерні інновації та розбудова національної економіки : матеріали І Міжнародної науково-практичної конференції Інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю. М. Потебні (09-10 травня 2024 року, м. Запоріжжя) / наук. ред. Н. Г. Метеленко ; Інженерний навчально-науковий інститут ім. Ю. М. Потебні Запорізького національного університету. – Одеса : Видавничий дім «Гельветика», 2024. 1020 с. (С. 357-361). URL: https://www.znu.edu.ua/ii_znu/nauka/conf10/zbirnyk_24.pdf