ІІ Міжнародна науково-практична конференція ІННІ ім. Ю.М. Потебні зібрала науковців та професіоналів-практиків із різних галузей інженерно-технічного та економіко-управлінського напрямів

Адже питання, які розглядалися під час конференції «Інженерні інновації та розбудова національної економіки» в Інженерному навчально-науковому інституті ім. Ю.М. Потебні, стосувалися цифрової трансформації; європейських інтеграційних процесів розбудови національної економіки; фізичної електроніки та біоінженерії; інженерної екології; сучасних технологій і трендів металургії; інновацій в інженерії програмного забезпечення; електричної інженерії; архітектури та будівництва; механічної інженерії; філософії управління та адміністрування; автоматизації, комп’ютерно-інтегрованих технологій і робототехніки.

З вітальним словом до учасників звернувся проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук. «Мені приємно, що ІННІ присвячує конференцію Дням науки. Дякую усім за те, що ви з нами, що знайшли сили згенерувати нові ідеї, написати тези, виступити та взяти участь у дискусіях. І якщо ми проводимо такі конференції, якщо знаходимо в собі сили спілкуватися, видавати новий науковий матеріал – це значить, ми недарма живемо на цьому світі».
Вітали учасників конференції і директорка ІННІ Наталя Метеленко; ректор Таврійського державного агротехнологічного університету ім. Д. Моторного Сергій Кюрчев; голова Запорізької районної ради Олександр Філін; директор департаменту захисту довкілля ЗОДА Олександр Казанцев; завідувач відділу проблем розвитку паливно-енергетичного комплексу Інституту економіки промисловості НАНУ Данило Череватський; головний науковий співробітник Інституту ядерних досліджень НАНУ Петро Литовченко; професорка Києво-Могилянської Академії Валентина Храпкіна; декан економічного факультету Чернівецького національного університету Роман Грешко; координаторка міжнародних проєктів Вищої школи управління охороною праці в Катовіце Олена Кощенко; професорка Академії будівництва України Ганна Шпакова; професорка Дніпровського державного технічного університету Ірина Кругляк; начальник управління з операційних поліпшень ТОВ «Запорізький ливарно-механічний завод» Сергій Грушевий; фахівець з розвитку організації та волонтерства Дніпровської районної організації Товариства Червоного Хреста України Вікторія Осипенко.
Всі, хто вітали учасників наукового заходу, – надійні партнери ІННІ, разом з якими інститут розвивається, рухається вперед. Тож, представляючи кожного зі спікерів, Наталя Метеленко говорила про головні віхи співпраці з їхніми вишами, підприємствами та установами, і про те, що робить цю співпрацю особливою. Так, директорка зазначила, що «розбудова нових освітніх програм, спільні монографії, міжнародні проєкти міжуніверситетської взаємодії, вебінари для здобувачів PhD, спільні лабораторії – все це поєднує нас з Києво-Могилянською Академією вже 10 років». Говорила спікерка і про інноваційні проєкти, якими ІННІ займається спільно з Чернівецьким університетом. «Ми збагачуємось один від одного досвідом. У процесі нашої співпраці народжуються нові ідеї». В словах Наталі Метеленко лунала вдячність організаціям, вишам-партнерам, а головне, людям, завдяки яким і стала можливою ця співпраця. Зокрема, вона подякувала ректору ВШУОП Богдану Мохнацькі і Олені Кощенко «за багаторічну довіру в співпраці, яка принесла успіх у багатьох наукових і освітніх проєктах».
Зі своїми доповідями науковці виступали як під час пленарного засідання, так і під час роботи секцій. І кожна з них завершувалась жвавим обговоренням, адже питання, яких торкались спікери, стосувалися актуальних питань сьогодення і, зокрема, новацій вищої освіти.
А серед тих, хто організував цю значну подію, були: ІННІ; Ченстоховський технічний університет; Університет гуманітарних і природничих наук ім. Я. Длугоша; ВШУОП; Верхньосілезька академія ім. Войцеха Корфанті (Польща); Словацький сільськогосподарський університет у Нітрі; Інститут економіки промисловості та Інститут відновлюваної енергетики НАНУ; НУ «Києво-Могилянська Академія»; НУ «Запорізька політехніка»; Київський національний університет будівництва і архітектури; ЧНУ; Одеський національний університет ім. І. Мечникова; Кам’янець-Подільський національний університет ім. І. Огієнка; Департамент освіти і науки ЗОДА; Запорізька районна рада; ГО «Товариство Польської культури ім. Св. Іоанна Павла ІІ»; Польсько-українське культурно-освітнє товариство Донбасу.