Коло наукових інтересів здобувача PhD спеціальності 073 «Менеджмент» і асистента кафедри інформаційної економіки, підприємництва та фінансів Євгенія Меліхова діджиталізація суспільства і підприємств, ефективне поєднання сучасних інформаційних технологій у різних галузях. Використовуючи в своїх дослідженнях знання з економіки та інженерії, перспективний молодий науковець активно бере участь у міжнародних та всеукраїнських конференціях, де представляє результати своєї роботи. Керує Євгеній Меліхов і роботою майбутніх науковців, а нині учнів шкіл, а також студентів.

– Що у Вашій науковій діяльності в 2024 Ви вважаєте ключовим?
– Важко виокремити якесь одне досягнення, адже ґрунтовні перемоги завжди досягаються комплексною роботою. З найцікавішого, мабуть, наукове керівництво школяркою, яка посіла призове місце під час захисту науково-дослідної роботи на обласному етапі у Малій академії наук та студентами, які на різних конкурсах також перемагали та посідали передові позиції; публікація статті, яка індексується у міжнародній наукометричній базі Scopus; написання розділу монографії.

– Які теми наукових робіт для Вас найважливіші? Чому?
– Мені дуже цікаво досліджувати тему діджиталізації нашого суспільства, адже я переконаний, що жодна сучасна галузь не може існувати у відриві від інформаційних технологій, які супроводжують нас у багатьох повсякденних справах.
– Що Вас надихає на плідну наукову діяльність?
– Найголовніше – це можливість відкривати для себе кожного дня щось нове, адже хто перестає йти вперед – майже одразу опиняється позаду. На цей шлях своїм прикладом мене надихнули відомі науковці нашого інституту: Наталя Метеленко, Валентина Воронкова, Андрій Макаренко, Тетяна Меліхова, Олена Міхайлуца.

– У чому, на Вашу думку, полягає секрет успіху сучасного науковця?
– По-перше, він повинен кожного ранку прокидатись з питанням «А як це працює?». Я переконаний, що саме внутрішня допитливість людини гарантує їй невичерпний стимул для наукової діяльності. По-друге, це вміння встигати за сучасними трендами, бо науковець, якій не слідкує за станом науково-технічного прогресу, втрачає можливості для прискорення своїх досліджень.
– Наукова діяльність вимагає багато зусиль і часу. Як Вам вдається відновлювати сили?
– Найкращий відпочинок – це зміна видів діяльності, а з цим в мене проблем немає (усміхається). Окрім наукової діяльності я ще займаюсь викладанням навчальних дисциплін, науковим керівництвом студентів, навчанням в аспірантурі, проведенням акредитацій Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, підвищую свою кваліфікацію у Європейських програмах стажування. До того ж, в мене є друзі та родина, з якими я проводжу час. Тому все це в комплексі і допомагає мені відволікатись і відпочивати.

– Що 2025 приніс нового у Вашу діяльність?
– Приніс роботу над ще однією статтею в Scopus, статтями у фахових виданнях, навчальними посібниками. А ще, проходжу міжнародне стажування.
– Який напрям наукових досліджень вважаєте для себе більш цікавим та пріоритетним?
– Вивчення того, якою мірою впровадження єдиної інформаційної системи здатне підвищити ефективність керування підприємством, оскільки це вплине на результати його роботи. Враховуючи створення у сучасних компаніях окремих управлінь з діджиталізації – питання залишається актуальним і зараз.
– Які ще досягнення 2025 р. Ви вважаєте важливими?
– Продовжую розширювати свої знання шляхом вивчення автоматизованих рішень для діджиталізації бізнесу: досліджую програми для діджитал-аудиту «Axioma», ERP-систему SAP Business One, застосунок для аудиту та звітності Caseware.
– Як у науковій роботі Ви поєднуєте знання з двох напрямів – економічного та інженерного?
– Економічні науки, так само, як і будь-які інші, не можуть існувати цілком автономно від інших галузей. Я переконаний, що майбутнє людства саме за об’єднанням різних напрямків досліджень. Саме таке поєднання здатне давати проривні результати та кардинально змінювати наше суспільство.