Викладачі та здобувачі ІННІ представили свої дослідження під час Міжнародної конференції «Форсайт розбудови України»

Організатором ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Форсайт розбудови України: стратегічні імпульси сталого розвитку в економіці, менеджменті, маркетингу та публічному управлінню» став Таврійський державний агротехнологічний університет ім. Д. Моторного. А серед співорганізаторів – Запорізький національний університет та виші Польщі, Румунії, Узбекистану, Словаччини, Чеської Республіки та України.
Свої дослідження науковці представили за дев’ятьма напрямами. Зокрема, здобувачі і викладачі Інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М.
Потебні виступали з доповідями за такими напрямами, як сучасні підходи до менеджменту та лідерства в умовах змін; публічне управління та розвиток спроможних громад; фінанси, облік і контроль у системі сталого розвитку.
Під керівництвом доцентки кафедри інформаційної економіки, підприємництва та фінансів Вікторії Оглобліної було підготовлено три доповіді. Так, студент Олександр Дейнега та аспірант Олег Плиска говорили про екологічний комплаєнс в контексті ризикоорієнтованого підходу менеджменту бізнесу в умовах змін. Молоді науковці підкреслили, що «в українському контексті розвиток ризикоорієнтованого підходу до екологічного менеджменту є важливим кроком на шляху до євроінтеграції та гармонізації нашого законодавства з екологічними стандартами ЄС».
Студент Михайло Камардін і магістрант Олександр Межуєв представили доповідь «Перспективи розвитку бюджетної системи України в умовах реформування державних та місцевих фінансів». Вони зазначили, що «зважаючи на складну фіскальну ситуацію в Україні, побудова ефективної та дієвої бюджетної системи має першочергове теоретичне і практичне значення. Тільки комплексний, послідовний та прозорий підхід до реформування бюджетної системи може забезпечити її ефективність та стійкість».
Магістрантка Анна Савелла й аспірант Владислав Плиска приділили увагу державній політиці в контексті сталого розвитку фінансової системи України. На їхню думку, «фінансова система України має бути зорієнтована на створення організаційної інфраструктури, яка вирішує екологічні, соціальні та управлінські проблеми; підтримку приватної власності; неупереджену систему права й надання публічних послуг для створення конкурентного середовища, заохочення великої маси людей до економічної діяльності».
Свої дослідження представили і завідувачка кафедри обліку, аналізу, оподаткування та аудиту Тетяна Меліхова; аспірант спеціальності 073 «Менеджмент» Євгеній Меліхов; студентка спеціальності 071 «Облік і оподаткування» ВСП «Економіко-правничий фаховий коледж ЗНУ» Анастасія Тараненко. Вони говорили про проблеми використання первинних документів та шляхи їхнього вирішення. Науковці зазначили, що «первинні документи є не лише технічним елементом бухгалтерського обліку, а й важливим інструментом управління фінансово-господарською діяльністю підприємства. Їхнє правильне оформлення, своєчасна обробка та надійне зберігання забезпечують прозорість бізнес-процесів, дотримання законодавчих вимог та формування достовірної фінансової звітності».