А організував підвищення кваліфікації за цією програмою Одеський національний університет ім. І.І. Мечникова за підтримки програми Erasmus+ «Посилення ролі ЗВО у сприянні трансформації промисловості в контексті парадигми Industry 4.0 в Грузії та Україні». Серед тих, хто опановував програму «Інтеграція Industry 4.0 у виробничі та управлінські системи», презентовану координатором проєкту HEIn4 ERASMUS+ Philippe Saey (університет Лювен, Бельгія), були представники Інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні. А саме, професори: Валентина Воронкова, Наталя Метеленко, В’ячеслав Глущевський, Олександр Шапуров; доценти Віктор Коваленко, Андрій Власов, Олексій Кириченко, Вікторія Оглобліна, Ірина Сіліна; аспіранти спеціальності 073 «Менеджмент» Антон Нетяга і Вікторія Мар’єнко. Приєдналися до неї і стейкхолдери кафедри інформаційної економіки, підприємництва та фінансів Роман Афонов, Костянтин Салига й Алла Попова, а також представниця університету-партнеру - професорка кафедри маркетингу та управління бізнесом Національного університету «Києво-Могилянська академія» Валентина Храпкіна.

З 19 по 23 червня учасники програми плідно працювали під керівництвом тренерів-професорів Ірини Нєнно та Юрія Грінченка і гостьового спікеру Bart Thoen (Бельгія). А головним завданням тренінгу було формування практичних навичок інженерів та управлінців, здатних аналізувати тренди Industry 4.0 та інтегруватися в світовий діджитал бізнес-простір. На тематичних сесіях: «Знання про європейські бізнес-тренди Industry 4.0»; «Інтеграція в міжнародні ланцюги створення доданої вартості»; «Робота з інструментами віртуальної та доповненої реальності»; «Зміна освіти, управління людськими ресурсами та перспектив працевлаштування в контексті Industry 4.0»; «Впровадження необхідних змін в системі менеджменту в Industry 4.0» учасники програми здобули, зокрема, практичні навички роботи на платформі ENGAGE.


В ході жвавої дискусії Ірина Нєнно, Юрій Грінченко та Валентина Воронкова обговорили сучасні компоненти адаптивного менеджменту Industry 4.0 та доцільність їхнього подальшого впровадження в освітніх програмах економіко-управлінського та інженерного профілю ІННІ. Актуальним для обговорення виявилося і питання оплати праці інженерно-технічного персоналу. Так, спікер Bart Thoen поділився власним досвідом роботи, а також технологіями управління персоналом у провідних компаніях світу, серед яких Mercedes-Benz, Deloitte, Legoland, Virgin, Volkswagen, Dubai Airports. Сертифікована програма завершилася підсумковим тестуванням, яке з успіхом подолали представники та партнери ІННІ. Вітаючи учасників, тренери висловили сподівання, що співпраця наукових спільнот університетів в рамках програм ERASMUS+ отримає подальший розвиток.

