В ІННІ ім. Ю.М. Потебні магістранти – активні агенти змін

Про це сказав під час зустрічі директорату з магістрантами І курсу Інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні експерт Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, професор кафедри інформаційної економіки, підприємництва та фінансів В’ячеслав Глущевський. «В інституті активно діє студентоцентрована парадигма, тому всі освітні процеси: навчальний, науковий, міжнародна мобільність, академічна доброчесність, обертаються навколо студента. Ви всі вже маєте вищу освіту, ви не новачки, проте сьогодні ви дізнаєтесь про новації, притаманні ІІ ступеню вищої освіти». Цим новаціям і була присвячена зустріч.

Заступниця директора з навчальної роботи Тетяна Шарапова, передусім, звернулася до магістрантів, які раніше навчалися в інших вишах. Вона розповіла, як знайти працівників директорату; де на сайті університету розташовано розклад занять та яким чином розшифровується номер групи. Звернула увагу заступниця директора й на графік навчального процесу, зокрема, вона зазначила, що І семестр завершується 17 грудня, а сесія триватиме по 31. Невід’ємною часткою навчального процесу є практична підготовка. Про те, яким чином вона відбувається в магістрантів, і розповів заступник директора з профорієнтаційної роботи Владислав Румянцев. Приділив він увагу й чотирьом радам роботодавців, які діють в інституті. А це ради з металургії та техногенної безпеки; будівництва та архітектури; енергетики та комп’ютерних технологій; економіки. Говорив заступник директора і про співпрацю зі стейкхолдерами, серед яких чимало представників провідних підприємств міста.

«Окрім навчальної та практичної підготовки, - підкреслив В’ячеслав Глущевський, - має суттєве значення наукова підготовка, адже магістерська освітня програма спрямована, в першу чергу, на здобуття навичок дослідницького наукового характеру». Про цей бік магістерської освіти і розповіла заступниця директора з наукової роботи Каріна Бєлоконь. Вона зазначила, що для отримання диплому з відзнакою необхідно мати наукові роботи зі спеціальності; брати участь у міжнародних і всеукраїнських конференціях, студентських олімпіадах і у виконанні фундаментальних та прикладних наукових досліджень. Про напрями виховної роботи і про те, як отримати соціальну стипендію, розповів заступник директора з виховної роботи Роман Воляр. А голова студради ІННІ Катерина Батюк ознайомила магістрантів (до яких, до речі, тепер належить і вона) зі складом ради та заходами, учасниками яких може стати кожен.