- Сьогодні всі наукові спільноти не тільки України, а й світу об’єдналися і спрямували свої зусилля на боротьбу за демократію і незалежність України. І ми теж робимо все можливе для досягнення цієї мети, - цими словами директорка Інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні Наталя Метеленко відкрила Міжнародну науково-практичну конференцію «Геостратегічні трансформації та траєкторія національної безпеки в контексті відбудови і сталого розвитку України». До заходу приєдналося понад ста науковців з України і Республіки Польща. Серед них були представники ЗВО Катовіце, Кракова, Запоріжжя, Полтави, Львова, Києва, Одеси і Дніпра. Вітаючи учасників, проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук побажав усім «подальшого впевненого поступу на шляху академічного зростання і розвитку». А організатору заходу - Інженерному навчально-науковому інституту – «подальших перемог на науковому поприщі».


Слова вітання лунали як українською, так і польською мовами. Спікери, а ними були представники вишів-партнерів Агнешка Чіхи й Олена Кощенко (Вища школа управління охороною праці в Катовіце); Лукаш Цивінські (Краківський педагогічний університет ім. Комісії народної освіти); Олена Степова (НУ «Полтавська політехніка ім. Юрія Кондратюка»); Валентина Храпкіна (Києво-Могилянська Академія); Сергій Соколовський (Міжнародний інформаційний Нобелівський центр в Україні); Ганна Матукова (Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця); Ірина Штирова (Товариство Польської культури ім. Св. Іоанна Павла ІІ), побажали учасникам здоров’я, наснаги, нових наукових звершень та скорішої перемоги.

Як зазначила Наталя Метеленко, «міжнародна науково-практична конференція “Геостратегічні трансформації та траєкторія національної безпеки в контексті відбудови і сталого розвитку України” врахувала наукові інтереси всієї наукової спільноти інституту. Такий підхід обумовлений подальшими процесами інтеграції інженерної та економіко-управлінської освіти в ІННІ ім. Ю.М. Потебні та є підтвердженням статусу інституту як навчально-наукового закладу освіти».

У своїх доповідях учасники конференції, зокрема, розглянули такі питання, як трансформація закладів вищої освіти в Industry 4.0 в Грузії та Україні (Ірина Нєнно, професорка Одеського національного університету імені І.І. Мечникова); транспортна інтеграція України до Європейської транспортної системи (Анатолій Радкевич, перший проректор Українського державного університету науки і технологій); використання сучасного цифрового інструментарію в процесі організації та управління будівництвом об’єктів інфраструктурного призначення (Олексій Тугай, професор Київського національного університету будівництва і архітектури); стан відновлюваної енергетики України та плани повоєнного розвитку (Олексій Зур’ян, заступник директора Інституту відновлюваної енергетики НАН України); складання цільової функції задачі організації забезпечення матеріальними ресурсами будівельних об’єктів із урахуванням часових затримок (Максим Коваленко, аспірант спеціальності 192 «Будівництво та цивільна інженерія»), перспективи застосування енергоефективної політики в цивільному будівництві (Гліб Веремій, магістрант цієї ж спеціальності). Науковою керівницею обох молодих науковців стала професорка ІННІ Ірина Арутюнян. Завершуючи захід, Наталя Метеленко подякувала всім учасникам за плідну роботу та висловила сподівання на подальше поглиблення співпраці між Інженерним навчально-науковим інститутом ім. Ю.М. Потебні та його вишами-партнерами.










Попередній
Наступна