Здобувачі кафедри ІЕПФ – учасники «Школи страхування» від Національного банку України

Ось і нещодавно студенти, магістранти, аспіранти та викладачі кафедри обліку, аналізу, оподаткування та аудиту, а також кафедри інформаційної економіки, підприємництва та фінансів Інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні стали учасниками «Школи страхування» від Національного банку України. На думку завідувачки кафедри обліку, аналізу, оподаткування та аудиту Тетяни Меліхової, участь у таких заходах значно підвищує рівень підготовки здобувачів, дозволяє розібратися в новаціях, а обговорення отриманої інформації допомагає краще зрозуміти почуте. Все це дає можливість випускникам спеціальностей 051 «Економіка», 071 «Облік і оподаткування», 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок», 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» впевнено почувати себе навіть на початку кар’єри.

Майбутнім економістам та фахівцям з обліку та оподаткуванню дійсно було цікаво взяти участь у такому заході, адже серед спікерів були: начальниця управління зв’язків з громадськістю та фінансової обізнаності Департаменту комунікацій Національного банку України Леся Войтицька; начальниця управління захисту прав споживачів фінансових послуг Ольга Лобайчук; президент Ліги страхових організацій України Віктор Берлін. Дуже корисними, і не лише для майбутніх економістів, а й просто для допитливих людей, стали й теми, які обговорювалися під час заходу. Так під час лекції «Страхування в деталях: інструкція з користування фінансовою послугою» учасникам розповіли про страхову послугу та особливості її надання; як працює страховий ринок та хто його регулює, а також про ключових учасників страхового ринку та їхню роль.

На занятті «Страхування від А до Я: що треба знати споживачу, купуючи страховку» здобувачам ІННІ розповіли про оновлення законодавства; де шукати вичерпну інформацію про умови страхування та як порівнювати страхові продукти від різних страховиків. Під час лекції «За лаштунками страхування: як працюють страхові компанії» було приділено увагу зовнішнім факторам впливу на роботу страхової компанії. Говорили про те, як виглядає діяльність такої компанії зсередини та в чому полягає бізнес-модель страхової компанії. Під час лекції «Страхові продукти і послуги, які формують тренди у страхуванні» спікер розповів про те, які страхові продукти користуються найбільшим попитом і як страхування відповідає викликам сьогодення. Заняття «Обов’язкове автострахування: як управляти фінансовими ризиками на дорозі» присвятили правовій відповідальності власників наземних транспортних засобів та тому, в яких випадках варто оформлювати поліс тощо. Не менш цікавою виявилась і лекція «Історія страхування: як людство навчилося управляти невизначеністю?», адже під час неї слухачі дізналися про еволюцію страхових практик від найдавніших цивілізацій; почули цікаві факти з історії страхування та багато-багато іншого. Кожна лекція завершувалася відповідями на питання учасників, а також тестуванням, за результатами якого слухачі отримали сертифікати.