Під час круглого столу між ІННІ ім. Ю.М. Потебні та ЧНУ ім. Ю. Федьковича розповіли про новацію проєкту «ВАМ» – бінарні лекції

– Мені дуже приємно сьогодні бути на цій зустрічі й усвідомлювати, що навіть не за повний рік ми змогли реалізувати такий потужний проєкт, – зазначив під час круглого столу декан економічного факультету Чернівецького національного університету Роман Грешко. – Я хочу перш за все подякувати колегам з Інженерного навчально-наукового інституту за ініціативу. Нам залишалось її тільки підтримати і спільно працювати над тим, щоб проєкт вдалось реалізувати.

До зустрічі приєдналися нинішні учасники проєкту – викладачі та здобувачі ІННІ ім. Ю.М. Потебні та ЧНУ ім. Ю. Федьковича, а також представники факультетів Запорізького національного університету, зокрема, факультету соціальної педагогіки та психології і факультету історії та міжнародних відносин, яких зацікавив «ВАМ». З вітальним словом до учасників круглого столу звернулися проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи ЗНУ Олександр Гура й директорка ІННІ Наталя Метеленко. Так, Олександр Гура зазначив, що результати співпраці є «поштовхом для нашої подальшої роботи за різними напрямами, спеціальностями та освітніми програмами». А Наталя Метеленко підкреслила, що участь у «ВАМ» дозволяє студентам ІННІ навчатися впродовж семестру в очному форматі. Звернула увагу директорка й на те, що «кожний наступний проєкт буде постійно вдосконалюватися і осучаснюватися».

А потім автор і координатор проєкту – професор В’ячеслав Глущевський представив учасникам зустрічі структуровану інформацію про перебіг «ВАМ» та результати його втілення. Він звернув увагу як на певні складнощі, які виникли під час роботи, так і на позитивні моменти. Окрему увагу координатор проєкту приділив новаціям реалізації «ВАМ» у 2025 році. Так, він зазначив, що незабаром планується провести анкетування здобувачів і науково-педагогічних працівників обох університетів. Його метою має стати розширення бази студентів і викладачів, ознайомлення їх із можливостями проєкту, а також зворотний зв’язок стосовно прагнення стати учасниками «ВАМ».

Вагомою новацією стануть бінарні лекції на профільних освітніх програмах ІННІ та ЧНУ. «Ми запланували і мабуть частково почнемо реалізацію цієї новації вже навесні, – зазначив В’ячеслав Глущевський. – Коли дисципліна викладається синхронно в одному семестрі студентам двох університетів, ми можемо зробити трансферт освітніх технологій з одного університету до іншого». При цьому до одного заняття долучатимуться викладачі обох вишів. Плануються зміни й у виробничій практиці. Зокрема, студенти зможуть проходити практику в партнерському університеті, користуючись його базами. Це більш складна модель внутрішньої академічної мобільності, яка потребує гармонізації навчальних планів.

Наступна новація – це проєктна та грантова співпраця. До речі, за словами В’ячеслава Глущевського, в цьому напрямі вже є «декілька вдалих кейсів, реалізованих на рівні спільної наукової співпраці студентів вишів-партнерів і їхніх наукових керівників». Здобувачі ІННІ та ЧНУ разом взяли участь у Міжнародному конкурсі з економіки, який відбувся в Комратському державному університеті (Республіка Молдова). Дві роботи, виконані під керівництвом професора В’ячеслава Глущевського та доценток ЧНУ Наталії Бак і Оксани Грубляк, були нагороджені дипломами І ступеня. Та і це ще не все, студенти вишів-партнерів разом підготували матеріали для низки конференцій.

Вже сьогодні до проєкту внутрішньої академічної мобільності приєднався Хмельницький університет управління та права ім. Л. Юзькова, і це тільки початок, адже проєкт «ВАМ» є відкритим проєктом, тож Інженерний навчально-науковий інститут запрошує виші України приєднуватися до нього.

Відеозвіт події