
– Наш захід стосується розвитку освітніх програм спеціальності «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок», – зазначила директорка Інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні Наталія Метеленко. – І я хочу подякувати вам за таку дружню підтримку нашої ініціативи. І дійсно, до науково-методичної платформи приєдналося чимало гарантів освітніх програм цієї спеціальності, завідувачів профільних кафедр ІННІ; Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича; Національних університетів «Києво-Могилянська академія» та «Львівська політехніка»; Національного технічного університету «Дніпровська політехніка»; Університету митної справи та фінансів; Переяславського університету ім. Г. Сковороди; Одеського національного університету ім. І.І. Мечнікова, а також представники обласних і міських адміністрацій, фінансових установ і підприємств.

За словами модератора заходу «Усі відтінки фінансів», професора кафедри інформаційної економіки, підприємництва та фінансів В’ячеслава Глущевського, «спеціальність складається з чотирьох предметних підобластей, і тому ми умовно поділили цю терену на чотири окремі панельні дискусії». «За формою – це науково-методична платформа, – зазначив професор, – яка поєднала науково-викладацький потенціал університетів із професійним досвідом професіоналів-практиків. Тема кожної панельної дискусії – це сучасні тренди у відповідній предметній області та їхня імплементація в освітні програми бакалаврів, магістрів та PhD». Тож стейкхолдер-дискурс відбувся за платформами: «Банківська справа», «Фондовий ринок», «Страхування» та «Фінанси».

Дуже корисними були поради стейкхолдерів, адже для них, як роботодавців, і відбувається підготовка здобувачів. Та не менш цікаво було почути думку викладачів інших вишів та побажання здобувачів. Серед пропозицій були ті, що стосувалися як окремих освітніх компонентів, так і напрямів підвищення якості підготовки фінансистів взагалі. Так під час дискусійної платформи «Банківська справа» фінансовий аналітик АТ КБ «ПриватБанк» Ірина Соболєва порадила підсилити за рахунок збільшення обсягу та урізноманітнення форм виробничої практики практичну підготовку здобувачів.



Під час дискусійної платформи «Фондовий ринок» професор Києво-Могілянської академії Леонід Долінський запропонував підсилити напрям дисциплінами, пов’язаними з управлінням фінансовими активами.

Професорки Олена Єрмошкіна (Львівська політехніка) та Лідія Горошкова (Київо-Могилянська академія) звернули увагу на необхідність збільшити «математичну насиченість бакалаврських освітніх програм». А професорка ІННІ Валентина Воронкова вважає доцільним приділяти більшу увагу цифровізації.
Директорка Приватної страхової компанії «Перша» Олена Камишан під час дискусійної платформи «Страхування» запропонувала проводити зі студентами розбори практичних кейсів, адже це дозволяє краще зрозуміти, як працює страхування.

Були й пропозиції, які стосувалися всіх напрямів. Так, керівник Департаменту соціального захисту населення Запорізької міської ради Юрій Швець; заступник директора Департаменту фінансів Чернівецької обласної військової адміністрації Володимир Кіндрат та заступниця голови Широківської громади Ольга Ставицька звернули увагу на необхідність розвивати у фінансистів компетентність проєктного менеджменту. Заступниця начальника Управління державної аудиторської служби в Запорізькій області Алла Мамонова підкреслила необхідність покращувати навички самоосвіти в студентів, адже в реаліях сьогодення вони мають бути готові до постійних змін.


Про необхідність збільшити теоретичну підготовку за всіма напрямами говорив професор університету ім. Г. Сковороди Віктор Мельник, а член робочої групи ОП «Фінанси держави та підприємницьких структур» здобувач ІННІ Дмитро Стародубцев порадив більше використовувати під час навчання «ділові ігри як кейс, який урізноманітнює і зацікавлює здобувачів».
