В Інженерному навчально-науковому інституті вперше відбулася конференція ім. Юрія Михайловича Потебні

- Шановні колеги! Шановні науковці, наші партнери, здобувачі! Вітаю всіх учасників І Міжнародної науково-практичної конференції Інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні «Інженерні інновації та розбудова національної економіки», - такими словами директорка ІННІ Наталі Метеленко розпочала урочисте відкриття конференції. Її організаторами та учасниками стали науковці й громадські діячи з українських та зарубіжних вишів і організацій, зокрема, з Польщі, Словаччини й Бельгії. Головою організаційного комітету був ректор ЗНУ Микола Фролов, а його заступниками - проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, директорка ІННІ ім. Ю.М. Потебні Наталя Метеленко та заступниця директора з наукової роботи Каріна Бєлоконь.

Тепло привітав учасників проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук. Він побажав науковцям плідної роботи та подякував ІННІ «за таку потужну конференцію». Проректор зазначив, що «Інженерний навчально-науковий інститут робить все можливе, щоб підняти на ще вищий щабель наш Запорізький національний університет».

Серед тих, хто звернувся до науковців із вітальним словом, були й партнер, стейкхолдер, учасник спільних наукових та освітніх проєктів ІННІ, голова Запорізької районної ради Олександр Філін; перший проректор Українського державного університету науки і технологій Анатолій Радкевич; професорка Національного університету «Києво-Могилянська академія» Валентина Храпкіна; представниці вишу-партнеру ІННІ Вищої школи управління охороною праці в м. Катовіце (Республіка Польща) – керівниця відділу розвитку та міжнародного співробітництва Агнешка Цічі та спеціаліст з питань міжнародної співпраці Олена Кощенко; декан із міжнародної співпраці Університету бізнесу в м. Катовіце Анна Собчик-Колбух; професорка Класичного приватного університету Олена Трохимець; завідувач кафедри екології та збалансованого природокористування Національного університету «Львівська політехніка» Мирослав Мальований; проректорка з наукової роботи Кам’янець-Подільського національного університету ім. І. Огієнка Світлана Миронова; заступник декана з навчально-методичної роботи Чернівецького університету ім. Ю. Федьковича, куратор спільної програми академічної мобільності Роман Грешко.

На пленарному засіданні конференції та під час секційної роботи науковці виступали українською, польською та англійською мовами. А основними напрямами роботи стали: «Цифрова трансформація економіки України: Industry 4.0, інноваційне підприємництво, національна безпека»; «Європейські інтеграційні процеси розбудови національної економіки: фінанси, оподаткування, страхування»; «Фізична електроніка та біоінженерія: тренди розвитку»; «Інженерна екологія. Сучасні технології кольорової та чорної металургії»; «Інновації в інженерії програмного забезпечення»; «Електрична інженерія: відновлювані джерела енергії, «зелена» воднева енергетика, інтеграція в енергетичну інфраструктуру Європи»; «Архітектура та будівництво: фундатор сучасних будівельних технологій»; «Механічна інженерія: сучасне обладнання та новітні технології в промисловості»; «Філософія управління та адміністрування: ризик-менеджмент і цифровізація на макро- і мікрорівнях»; «Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка: сучасні виклики».

І Міжнародна науково-практична конференція ім. Ю.М. Потебні «Інженерні інновації та розбудова національної економіки» завершилася, проте організатори заходу не прощаються з її учасниками. Інженерний навчально-науковий інститут буде ради зустріти їх знову наступного року на тоді вже ІІ Міжнародній науково-практичній конференції ім. Юрія Михайловича Потебні!