В ІННІ ім. Ю.М. Потебні стартував пілотний проєкт внутрішньої академічної мобільності

- Інженерний навчально-науковий інститут ім. Юрія Михайловича Потебні вітає всіх учасників заходу, присвяченого запровадженню пілотного проєкту внутрішньої академічної мобільності «ВАМ» між нашими двома університетами: Запорізьким національним і Чернівецьким національним ім. Юрія Федьковича, - відкриваючи захід, зазначив його модератор, професор кафедри інформаційної економіки, підприємництва та фінансів В’ячеслав Глущевський.

Нині чимало студентів ІННІ вже є учасниками програми академічної мобільності між інститутом та вишами Польщі. Це дозволяє їм впродовж семестру отримувати освіту за кордоном. Проте, новий проєкт відкриває перед здобувачами економіко-управлінського напряму дещо інші можливості. Не припиняючи навчання в інституті, студенти й магістранти можуть слухати дисципліну за вибором у Чернівецькому національному університеті. До речі, аналогічна можливість є й у здобувачів економічного факультету вишу-партнеру.

Що це дає молоді? Передусім, можливість опанувати дисципліну, яку не викладають у рідному виші. А ще, це значно розширює перелік дисциплін за вибором; дозволяє здобувачам відчути себе студентами ще одного українського університету; порівняти освітній процес в обох вишах і, звичайно, знайти нових друзів. А для обох вишів – учасників проєкту – це ще й можливість впровадження освітніх інновацій та посилення партнерства між університетами.

Понад ста учасників, серед яких заступник декана з навчально-методичної роботи економічного факультету, координатор проєкту від ЧНУ Роман Грешко; викладачі, гаранти освітніх програм і стейкхолдери, бакалаври, магістранти та аспіранти з цікавістю дивилися презентації дисциплін за вибором. Викладачі ІННІ представляли дисципліни «Європейські інтеграційні процеси в економіці, фінансах та менеджменті» (професорка Наталя Метеленко); «Економічна діагностика в підприємництві» (доцентка Вікторія Голомб); «Регіональний економічний розвиток» (професорка Марина Ажажа); «Кросплатформенна розробка спеціалізованих мобільних додатків» (професор Іван Клопов); «Європейські практики соціального підприємництва» (доцент Євгеній Мержинський).

Викладачі ЧНУ презентували дисципліни «Фінансовий інжиніринг» (доцентка Оксана Грубляк); «Бухгалтерський облік в управлінні підприємством» (доцент Василь Кузь); «Економічна політика» (доцент Богдан Сторощук); «Візуалізація даних в системах бізнес-аналітики» (доцентка Олена Вінничук); «Інтелектуальний бізнес» (доцентка Любов Водянка). Чи зробили вже студенти вибір? Мабуть що ні, адже кожна дисципліна цікава та стане в нагоді будь-якому професіоналу. Та й предметами, які презентували в цей день, не обмежуються дисципліни за вибором обох вишів. Тож, вже незабаром здобувачам буде відкрито доступ до повного їхнього переліку з детальним описом кожної, що неодмінно допоможе зробити остаточний вибір.

Проєкт «ВАМ» стартував, а наступним кроком роботи над ним стане розробка дорожньої карти. «Хочу подякувати моїм колегам із Інженерного навчально-наукового інституту та всім нашим колегам і партнерам із Чернівецького університету за ініціативи, завдяки яким ми розпочали такий потужний і сучасний проєкт», - підкреслила директорка ІННІ ім. Ю.М. Потебні Наталя Метеленко.