В ІННІ ім. Ю.М. Потебні продовжується інтеграція інженерних і економіко-управлінських спеціальностей

- Інтеграція інженерних і економіко-управлінських спеціальностей була закладена ще в стратегії розвитку Інженерного навчально-наукового інституту імені Юрія Михайловича Потебні, - зазначила директорка ІННІ Наталя Метеленко.

– Зокрема, ми прагнемо розвинути та зміцнити позиції інженерних спеціальностей завдяки освітньо-науковій інтеграції зі спеціальностями та освітніми програмами економіко-управлінського напряму підготовки. Сьогодні в інституті процес інтеграції активно розвивається за двома напрямами: освіта та наука. Завдяки наявності вибіркових дисциплін - дисципліни економічного профілю слухають абсолютно всі здобувачі Інженерного навчально-наукового інституту. Адже з кожним роком все більше майбутніх фахівців інженерного напряму розуміють необхідність стати якомога більш обізнаними в питаннях економіки. Отже, формуючи свою індивідуальну навчальну траєкторію, вони обов’язково включають до неї дисципліни відповідного профілю. Серед них і дисципліна, розроблена професоркою Наталею Метеленко «Європейські інтеграційні процеси в економіці, фінансах та менеджменті», яку сьогодні слухають майже двісті осіб. До речі, дисципліни ІННІ постійно оновлюються, щоб відповідати процесу інтеграції.

А деякі студенти навіть отримують освіту за різними напрямами. Одним із них є й магістрант ІІ курсу, переможець університетського туру конкурсу «Студент року» в номінації «Науковець року» Євгеній Меліхов. Він паралельно навчається за спеціальностями 121 «Інженерія програмного забезпечення» та 071 «Облік і оподаткування». А отримані з обох напрямів знання використовує в науковій діяльності.

Нині чимало молодих науковців інституту пишуть свої праці на перетині спеціальностей різного профілю, а потім успішно представляють їх на різноманітних всеукраїнських та міжнародних конкурсах. Одними з таких здобувачів є магістрант спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» Олександр Храпкін і магістрантка спеціальності 121 «Інженерія програмного забезпечення» Валерія Оглобліна. Як фахівці різних напрямів, вони разом працюють над роботою з трансфертного ціноутворення, де використовується і моделювання, і підприємницька діяльність. Поглиблення інтеграції інженерної освіти в економіко-управлінську знаходить своє відображення і в програмі «2-Дипломи», адже все більше студентів ІННІ з інженерного профілю обирають для себе освіту з економіко-управлінського напряму за цією програмою. До речі, інтеграційні процеси охоплюють здобувачів всіх рівнів, зокрема, аспіранти є постійними слухачами гостьових лекцій від економістів з Європи.