Здобувачі ІННІ ім. Ю.М. Потебні – активні учасники міжуніверситетської програми внутрішньої академічної мобільності

Програмі академічної мобільності, як в межах України, так і поза її межами, в Інженерному навчально-науковому інституті ім. Ю.М. Потебні надають вагоме значення. Це дозволяє здобувачам набувати досвіду навчання в інших закладах освіти, спілкуватися та займатися науковою діяльністю зі студентами з вишів-партнерів і брати участь у майстер-класах від провідних фахівців, навіть якщо вони відбуваються поза інститутом. Завдяки домовленості, яка на сьогодні існує між Хмельницьким університетом управління та права ім. Л. Юзькова, Кам’янець-Подільським національним університетом ім. І. Огієнка, Національним університетом цивільного захисту України та Інженерним навчально-науковим інститутом ім. Ю.М. Потебні ЗНУ, програма внутрішньої академічної мобільності набирає обертів. Так, нещодавно відбулася гостьова лекція «Концептуальні засади е-урядування та е-демократії», учасниками якої стали студенти, магістранти й аспіранти спеціальностей 051 «Економіка», 071 «Облік і оподаткування», 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок», 073 «Менеджмент», 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», 281 «Публічне управління та адміністрування» й інженерних спеціальностей ІННІ та вишів-партнерів. А провів її професор, Заслужений діяч науки і техніки України, член «Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку» Андрій Семенченко.

Висвітлена тема була цікавою для здобувачів всіх чотирьох вишів, які взяли участь у заході, адже відповідає курсам, які вони вивчають. Зокрема, студентам ІННІ вона стане в нагоді при вивченні дисциплін «Економічний розвиток України: європейський вектор інтеграції» та «Європейські інтеграційні процеси в економіці, фінансах та менеджменті». Прослухавши матеріал, студенти з різних закладів освіти ставили питання стосовно почутого та просто обговорювали цифровізацію, яка відбувається в України.

По завершенню заняття представники вишів-партнерів зібралися, щоб розглянути подальші плани співпраці. Активними учасниками обговорення стали професорка Людмила Матвейчук (К-ПНУ); проректорка Ірина Ковтун і доцентка кафедри Людмила Требик (ХУУП); доцентка Діна Тюріна (НУЦЗУ); директорка Наталя Метеленко та професор кафедри інформаційної економіки, підприємництва та фінансів В’ячеслав Глущевський (ІННІ). Одним із вагомих результатів зустрічі стало започаткування міжуніверситетської внутрішньої академічної мобільності. До речі, приєднатися до цієї програми можуть й інші виши. А ще, представники закладів вищої освіти домовилися в найближчому майбутньому виділити дисципліни, які цікаві студентам усіх вишів-партнерів, і узгодити розклади так, щоб здобувачі могли відвідувати online-заняття з цих дисциплін у різних університетах. До того ж, молодь вишів-партнерів зможе приєднуватися до цікавих подій у кожному з закладів освіти.